Глобальний фонд може зменшити фінансування України на боротьбу зі СНІДом - Економіка - dt.ua

Глобальний фонд може зменшити фінансування України на боротьбу зі СНІДом

26 січня, 2011, 11:05 Роздрукувати

Оскільки Україна вже не до кінця виконує взяті на себе зобов'язання по боротьбі зі СНІДом, у Глобального фонду з'являються підстави переглянути свої - Україні зараз або на більш пізніх етапах можуть зменшити фінансування. Про це заявив виконавчий директор Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Андрій Клепіков.

 

Відповідь на всі питання і уточнення, які виникли до заявки української сторони, потрібно дати у найближчі кілька тижнів. Тим часом далеко не всі адресовані Україні питання такі прості.

«Є питання, які сформульовані відкрито, а є ті, які завуальовані, - говорить Клепіков. - Так, у листі йдеться про те, що в нашу заявку закралася арифметична помилка, пов'язана з фінансовими зобов'язаннями, взятими на себе Україною. Однак питання не в помилці: згідно з зобов'язаннями України, зазначеними у заявці, у 2011 році з держбюджету на боротьбу з ВІЛ/СНІДом має бути виділено 289 мільйонів гривень, а насправді буде лише 199 мільйонів».
Ще одним приводом для занепокоєння, за словами експерта, є те, що в нинішньому році зобов'язання з держфінансування Національної програми щодо СНІДу будуть виконані тільки на 45%.

Як повідомлялося, у кінці грудня 2010 Глобальний фонд (ГФ) боротьби зі СНІДом, туберкульозом та малярією підтримав у повному обсязі подану від України заявку на 305 мільйонів доларів на боротьбу з епідемією ВІЛ/СНІДу. Це виявився не тільки другий за величиною в світі «позитивний» ґрант (першою країною 10-го раунду стала Кенія), але і один з найбільших за всю історію фінансування ГФ.

Детальніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» у статті Вікторії Сорокопуд «Не нашкодь! 10-й раунд «позитивної» боротьби: хто перемагає...».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >