Глобальний кредитний імпульс впав до 3,5% ВВП - Економіка - dt.ua

Глобальний кредитний імпульс впав до 3,5% ВВП

2 лютого, 14:15 Роздрукувати

Економічне зростання і внутрішній попит буде скорочуватися, якщо тільки найбільші економіки світу не приймуть до 2019 р. масштабні та узгоджені заходи.

Глобальний кредитний імпульс — друга похідна глобального зростання кредитування і важливий двигун економічної активності — знову падає і зараз знаходиться на рівні 3,5% ВВП проти 5,9% у попередньому кварталі. Зараз половина країн, що представляють 69,4% світового ВВП, мають уповільнення кредитної імпульсу. В основному мова йде про економіки розвинених країн і переважно через нормалізацію монетарної політики. Цей процес означає, що економічне зростання і внутрішній попит буде скорочуватися, якщо тільки найбільші економіки світу не приймуть до 2019 р. масштабні та узгоджені заходи.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Крістофер Дембик, голова відділу макроекономічного аналізу Saxo Bank. За його словами, внесок КНР становить 34% глобального економічного зростання, що еквівалентно сукупному вкладу США і єврозони і приблизно 70% зростання виробництва в країнах Азії. Оцінка кредитного імпульсу Китаю в попередньому кварталі була підвищена до 7,4% ВВП (максимальний рівень з 2013 р.), а зараз знизилася до 6,6% ВВП.

"Ми очікуємо, що майбутні квартали кредитний імпульс залишиться сильним, так як політика Пекіна зміщується до більшої економічної підтримки для компенсації наслідків торговельної війни", — відзначає експерт.

У той же час кредитний імпульс Сполученого королівства в останній час був одним з найнижчих серед розвинених країн, але нещодавно він повернувся на позитивну територію. Але ця зміна дуже слабка і відбулася надто пізно, щоб викликати оптимізм з приводу британської економіки в 2019 р. Автор пише, що кредитний імпульс США за попередній квартал "відскочив" з мінус 1,1% ВВП до 0,7% ВВП, і слід очікувати зниження кредитного імпульсу, і зростання ВВП. Прогноз по ВВП США на цей рік нижче загальноприйнятого і становить 1,9%.

"Кредитний імпульс Австралії продовжує скорочуватися ще з третього кварталу 2016 р. і становить мінус 1,9% ВВП. Вона швидше за інші розвинені країни подолала світову фінансову кризу. Але зростання, що живиться боргами, не може тривати вічно, і час розплати настав. 2019-й для Австралії буде сповнений небезпек, — вказує аналітик. — Кредитний імпульс Японії знаходився в негативній зоні з кінця 2017 р. і зараз повернувся лише до слабкого розширення, склавши всього 0,07% ВВП. Це падіння було за двома роками впевненого зростання кредитування, що почалося в 2016-му і підтримувало економіку. Зараз, коли потік нових кредитів вичерпується, слід очікувати зниження зростання на 2019-й і 2020 р".

Детальніше про ризики зниження економічного зростання і внутрішнього попиту в розвинених країнах читайте у статті Крістофера Дембика "Неприємне передчуття" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >