Глава Мінфіну США вірить у план Меркель і Саркозі

Поділитися
Глава Міністерства фінансів США Тімоті Гайтнер вірить у програму канцлера ФРН Ангели Меркель і президента Франції Ніколя Саркозі з реформування європейських договорів.

«У мене повна довіра до дій президента Франції і міністра фінансів країни Франсуа Баруен, які працюють із владою Німеччини над створенням більш сильної Європи», - заявив Т. Гайтнер за підсумками зустрічі з Ф. Баруен у Парижі, передає Reuters.

Як повідомлялося, у понеділок, 5 грудня, А.Меркель і Н.Саркозі завершили роботу над планом внесення змін до європейської конвенції. Кращим є внесення змін до конвенції Євросоюзу, однак при цьому європейські лідери готові розглянути питання внесення змін до угоди єврозони (які будуть торкатися лише 17 держав).

Глава Міжнародного валютного фонду (МВФ) Крістін Лагард вітала заходи зміцнення бюджетної дисципліни в країнах зони євро, оголошені 5 грудня канцлером ФРН Ангелою Меркель і президентом Франції Ніколя Саркозі, але водночас розцінила їх як недостатні.

Угоди планується змінити таким чином, щоб вони передбачали пункт накладення автоматичних санкцій на порушників бюджетної дисципліни (у тому випадку, якщо дефіцит бюджету держави перевищує встановлений ліміт у 3% ВВП). Крім того, в плані «Меркозі» (А.Меркель і Н.Саркозі) настійно рекомендується, щоб спеціальний європейський орган міг контролювати національні бюджети 17 держав єврозони.

9 грудня відбудеться саміт Євросоюзу, на якому будуть обговорюватися питання, що стосуються подолання боргової кризи в єврозоні, включаючи ініціативу А.Меркель і Н.Саркозі.

Тим часом джерела в офіційних колах Євросоюзу вказують на те, що ініціативу внесення змін до європейські конвенції підтримують далеко не всі держави єврозони. Невдоволення висловлюють і представники деяких держав - членів ЄС, що не входять до валютного блоку. Дана ідея викликає нарікання також у президента Європейської ради Хермана ван Ромпея, який наполягає на тому, що дотримання бюджетної дисципліни в країнах Європи можна досягти і в рамках чинних конвенцій.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі