Глава суду звинуватив Порошенка в погрозах через рішення по Приватбанку

Поділитися
Глава суду звинуватив Порошенка в погрозах через рішення по Приватбанку
Він порадив суддям звернутися в правоохоронні органи і Вищу раду правосуддя.

Голова Окружного адмінсуду Києва Павло Вовк вважає, що президент Петро Порошенко не мав права доручати силовикам перевірку суддів цієї установи через рішення про націоналізацію Приватбанку. Про це він написав у Facebook.

Він нагадав, що 18 квітня на засіданні РНБО глава держави закликав прискорити кваліфікаційну оцінку суддів для того, щоб перезапустити Окружний адмінсуд. Також СБУ і Генпрокуратурі було доручено оцінити, чи є підстави для порушення кримінальної справи щодо суддів за неправосудне рішення.

"Дані висловлювання, особливо поки судове рішення не вступило в законну силу - це фактично загроза одним суддям і своєрідний сигнал іншим, які будуть здійснювати його перегляд, і що, в перспективі, на них чекає", - пояснює Вовк.

Він порадив суддям звернутися в правоохоронні органи, а також до Вищої ради правосуддя з заявою про втручання в їх діяльність по здійсненню правосуддя.

"Так, чекати зараз об'єктивної і негайної реакції не варто. Однак з часом, безумовно, буде надана відповідна оцінка незаконним діям" авторів "цих гучних заяв", - зазначив глава суду.

Читайте також: Палата представників може оскаржити надзвичайний стан Трампа

Окружний адміністративний суд Києва в четвер, 18 квітня, задовольнив позов Ігоря Коломойського до Національного банку і Кабінету Міністрів про неправомірність націоналізації "Приватбанку".

Президент Петро Порошенко заявив, що претензії бізнесмена Ігоря Коломойського на "Приватбанк" є загрозою мільйонам вкладників цього банку і ризиком дефолту і економічної кризи в Україні.

У свою чергу прем'єр-міністр України Володимир Гройсман зазначив, що підтримує позицію НБУ і Міністерства фінансів, які збираються оскаржити рішення суду щодо скасування націоналізації "Приватбанку". Увечері 18 квітня глава держави скликав нараду РНБО.

У НБУ також заявили про неможливість повернення "Приватбанку" колишнім власникам.

Посольство США нагадало, що міжнародні партнери підтримали націоналізацію "Приватбанку", запевнивши, що Сполучені Штати продовжують підтримувати діяльність Мінфіну і Нацбанку України.

21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапитализировано на суму 116,8 млрд грн. В кінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд гривень на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Як пише для DT.UA Енгін Акчакоча, глава наглядової ради Приватбанку, сьогодні ПриватБанк один з кращих прикладів успіху реформ в державному секторі в Україні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі