Тарифи на газ - Глава Нафтогазу через DT.UA просить Яресько оприлюднити розрахунки вартості українського газу - Економіка - dt.ua

Глава "Нафтогазу" через DT.UA просить Яресько оприлюднити розрахунки вартості українського газу

7 червня, 2015, 16:10 Роздрукувати

Міжнародна компанія під керівництвом Мінфіну проводить розрахунок розміру ренти для газодобувних компаній і мінімальної ціни продажу газу українського видобутку без збитку.

"Нафтогаз" просить Мінфін оприлюднити розрахунки оптимальної ренти при видобутку газу © belta.by

Під керівництвом Мінфіну проводиться робота по визначенню оптимального рівня ренти для газодобувних компаній, що працюють в Україні. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За його словами, в процесі розрахунку розмірe ренти, передбачається відповісти на запитання: за якою мінімальною ціною українські газовидобувні компанії повинні продавати газ в Україні, щоб не працювати зі збитками. В рамках цього проекту була залучена світова компанія IHS.

"На жаль, у нас прийнято ігнорувати закони економіки, які діють у всьому світі. Тому відповім цього разу іншим чином: ... Ми б хотіли попросити вас як незалежне видання звернутися до Мінфіну з вимогою оприлюднити результати цієї роботи. Там буде багато цікавих даних" - заявив Коболєв в інтерв'ю DT.UA.

Читайте також: Справедливий рівень ренти на видобуток нафти багато в чому забезпечить військові потреби України

Коболєв зазначив, що у звітності "Нафтогазу" як окремої юридичної особи собівартість видобутку природного газу не можна побачити, вона буде відображена у складі консолідованої звітності "Нафтогазу", яку планується випустити в липні.

"При цьому необхідно відзначити, що бухгалтерська собівартість, відображена у звітності, відрізняється від економічної собівартості видобутку, яка, крім операційних витрат, містить ще вартість капіталу (дохід, який могла б отримати компанія, якби вкладала гроші в альтернативні активи з аналогічним рівнем ризику)" - додає глава НАК.

Що стосується обсягів видобутку і споживання, то Коболєв надав такі дані: в 2014-му "Укргазвидобування" видобула 15,1 млрд кубометрів газу, з яких 1,1 млрд — газ, добутий у результаті спільної діяльності, 0,6 млрд — газ, використаний на технологічні потреби та для виробництва скрапленого газу. Таким чином, з видобутого "Укргазвидобуванням" газу в 2014 р. для потреб населення було використано 13,4 млрд кубометрів.

Загальний ресурс газу власного видобутку для населення в 2014 р. становив 13,8 млрд кубометрів (13,4 млрд — газ, видобутий "Укргазвидобуванням", 0,3 млрд — газ, видобутий "Чорноморнафтогазом" у першому кварталі 2014 р., і 0,1 млрд — газ, який на початок року знаходився у ПСГ). Населення в 2014 р. спожило 15 млрд кубометрів газу, при цьому 1,2 млрд було покрито за рахунок дорогого імпортного газу.

У 2014 р. НАК продала споживачам 28,3 млрд кубометрів газу, з яких населенню — 15 млрд, бюджетним організаціям — 0,7 млрд, ТКЕ для населення — 7,1 млрд, ТКЕ для інших споживачів і промисловості — 5,5 млрд. Крім того, було продано газу на технологічні потреби облгазів і "Укртрансгазу", а також для АГНКС 2,9 млрд кубометрів, тобто сумарна реалізація "Нафтогазу" в 
2014 р. становила 31,2 млрд.

Середньорічні ціни реалізації НАКом газу як товару в 2014 р. становили: населенню — 568 грн/тис. куб. м, бюджетним організаціям — 4346 грн, ТКЕ для населення — 925 грн, промисловості, бюджетним організаціям — 6313 грн./тис. куб. м (із ПДВ і цільовою надбавкою, крім населення та бюджету, яким НАК продає газ без цільової надбавки).

Читайте повний текст інтерв'ю Алли Єрьоменко з главою "Нафтогазу" Андрієм Коболевєм "Без ринкової ціни ринку газу не буде!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >