Глава "Нафтогазу" через DT.UA просить Яресько оприлюднити розрахунки вартості українського газу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Глава "Нафтогазу" через DT.UA просить Яресько оприлюднити розрахунки вартості українського газу "Нафтогаз" просить Мінфін оприлюднити розрахунки оптимальної ренти при видобутку газу
Міжнародна компанія під керівництвом Мінфіну проводить розрахунок розміру ренти для газодобувних компаній і мінімальної ціни продажу газу українського видобутку без збитку.

Під керівництвом Мінфіну проводиться робота по визначенню оптимального рівня ренти для газодобувних компаній, що працюють в Україні. Про це в інтерв'ю DT.UA розповів голова правління НАК "Нафтогаз України" Андрій Коболєв.

За його словами, в процесі розрахунку розмірe ренти, передбачається відповісти на запитання: за якою мінімальною ціною українські газовидобувні компанії повинні продавати газ в Україні, щоб не працювати зі збитками. В рамках цього проекту була залучена світова компанія IHS.

"На жаль, у нас прийнято ігнорувати закони економіки, які діють у всьому світі. Тому відповім цього разу іншим чином: ... Ми б хотіли попросити вас як незалежне видання звернутися до Мінфіну з вимогою оприлюднити результати цієї роботи. Там буде багато цікавих даних" - заявив Коболєв в інтерв'ю DT.UA.

Коболєв зазначив, що у звітності "Нафтогазу" як окремої юридичної особи собівартість видобутку природного газу не можна побачити, вона буде відображена у складі консолідованої звітності "Нафтогазу", яку планується випустити в липні.

"При цьому необхідно відзначити, що бухгалтерська собівартість, відображена у звітності, відрізняється від економічної собівартості видобутку, яка, крім операційних витрат, містить ще вартість капіталу (дохід, який могла б отримати компанія, якби вкладала гроші в альтернативні активи з аналогічним рівнем ризику)" - додає глава НАК.

Що стосується обсягів видобутку і споживання, то Коболєв надав такі дані: в 2014-му "Укргазвидобування" видобула 15,1 млрд кубометрів газу, з яких 1,1 млрд - газ, добутий у результаті спільної діяльності, 0,6 млрд - газ, використаний на технологічні потреби та для виробництва скрапленого газу. Таким чином, з видобутого "Укргазвидобуванням" газу в 2014 р. для потреб населення було використано 13,4 млрд кубометрів.

Загальний ресурс газу власного видобутку для населення в 2014 р. становив 13,8 млрд кубометрів (13,4 млрд - газ, видобутий "Укргазвидобуванням", 0,3 млрд - газ, видобутий "Чорноморнафтогазом" у першому кварталі 2014 р., і 0,1 млрд - газ, який на початок року знаходився у ПСГ). Населення в 2014 р. спожило 15 млрд кубометрів газу, при цьому 1,2 млрд було покрито за рахунок дорогого імпортного газу.

У 2014 р. НАК продала споживачам 28,3 млрд кубометрів газу, з яких населенню - 15 млрд, бюджетним організаціям - 0,7 млрд, ТКЕ для населення - 7,1 млрд, ТКЕ для інших споживачів і промисловості - 5,5 млрд. Крім того, було продано газу на технологічні потреби облгазів і "Укртрансгазу", а також для АГНКС 2,9 млрд кубометрів, тобто сумарна реалізація "Нафтогазу" в
2014 р. становила 31,2 млрд.

Середньорічні ціни реалізації НАКом газу як товару в 2014 р. становили: населенню - 568 грн/тис. куб. м, бюджетним організаціям - 4346 грн, ТКЕ для населення - 925 грн, промисловості, бюджетним організаціям - 6313 грн./тис. куб. м (із ПДВ і цільовою надбавкою, крім населення та бюджету, яким НАК продає газ без цільової надбавки).

Читайте повний текст інтерв'ю Алли Єрьоменко з главою "Нафтогазу" Андрієм Коболевєм "Без ринкової ціни ринку газу не буде!" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі