Глава АМКУ Терентьєв ставив підлеглим план пошуку проблем у бізнесу і потім їх "обілечував" – ЗМІ

Поділитися
Глава АМКУ Терентьєв ставив підлеглим план пошуку проблем у бізнесу і потім їх "обілечував" – ЗМІ © kmu.gov.ua
Тервідділення АМКУ повинні були знайти проблем у бізнесу від 85 до 235 млн гривень за рік.

В 2018 році глава АМКУ Юрій Терентьєв затвердив план для територіальних управлінь АМКУ, який вони повинні були виконувати, щоб забезпечити "економічний ефект".

Про це пишуть журналісти "РБК-Україна" в аналітичній статті "Чиї "слуги" очолять Антимонопольний комітет України".

РБК-Україна

РБК-Україна

"У передвиборчий для колишньої влади рік Терентьєв затвердив план для територіальних відділень АМКУ, кожна з яких зобов'язана була забезпечити "економічний ефект" на рівні від 85 до 235 мільйонів гривень за рік. Проблемні регіони – Луганська і Донецька області – мали рознарядку по 45 млн грн, а ось вже багаті – Одеська та Харківська повинні були знайти проблем бізнесу на суму 210 мільйонів", – відзначають автори матеріалу. І наголошують: в АМКУ "править балом" корупційна схема, коли порушникам не виписується штраф, якщо він з комітетом "домовився".

"Якщо АМКУ вважає, що в діях підприємства є певні порушення, то Терентьєв і його підлеглі мають вибір. Вони можуть, наприклад, зафіксувати порушення та накласти штраф, тим самим – поповнюючи бюджет України. А можуть і просто дати рекомендацію (пораду): "ось так більше не роби, а роби так от…". Після цього фахівець АМКУ пише документ, в якому вказує, що внаслідок рекомендації АМКУ все стало процвітати, у підприємства грошей стало більше, а частину з них воно заплатило в якості податку", – йдеться статті.

Автори матеріалу також розповідають, що в 2018 році у звіті про діяльність АМКУ фігурувала цифра в результаті у 4 мільярди гривень. Тобто територіальні підрозділи дуже старалися виконати рознарядку, спущену згори. Тоді як грошових штрафів у 2018 році було виписано всього на 277 мільйонів гривень. "Виходить, що АМКУ роздав "порад" на 3,7 мільярдів? Тільки от помацати реальні гроші з цих 3,7 мільярдів гривень змогли тільки ті, хто міг продавати "квитки" на консультації", – зазначають автори статті-розслідування.

Примітно, що після зміни влади, а саме у другій половині 2019 року почалася реальна робота комітету: з червня АМКУ зібрав грошових штрафів на 6,8 мільярдів гривень. Більше ніж в 20 разів більше, ніж за весь 2018-й рік. Така зміна пов'язана з тим, що влада змінилася і голові АМКУ Терентьєву треба було думати про збереження своєї посади.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі