Герус використовує старі платіжки для дискредитації енергореформи – експерт - Економіка - dt.ua

Герус використовує старі платіжки для дискредитації енергореформи – експерт

6 липня, 15:35 Роздрукувати

© depositphotos / long8614

Представник президента в уряді Андрій Герус маніпулює старими рахунками від постачальників із завищеними тарифами на електроенергію, які незабаром будуть перераховані в напрямку помітного зниження. Про це написав на своїй сторінці у Facebook президент Асоціації енергетики України Олександр Трохимець, передає ДС.

"5 липня, на засіданні Кабінету Міністрів представник Президента Андрій Герус у черговий раз зробив нападки на реформу ринку електричної енергії, заявивши, що ціна для деяких промислових підприємств підвищиться на третину, називаючи державні шахти. На цей раз Андрій Михайлович більш тонко маніпулював інформацією, ніж тиждень тому, коли оголосив "зростанням ціни на 50%" ніким не акцептовану пропозицію ПАТ "Центренерго" на електричну енергію у розмірі 2,30 грн/кВт*год.", - написав Трохимець.

Експерт пояснив, що постачальник електричної енергії виставляє свої рахунки за 5-20 днів до початку розрахункового періоду, а остаточний розрахунок за місяць відбувається на підставі фактичних даних про споживання і фактичні ціни за електроенергію. У червні процес внесення змін в нормативні документи, регулюючі тарифи, походив з деяким відставанням від звичної процедури. Тому рахунки були сформовані в останній декаді червня до встановлення НКРЕКП граничних цін на електроенергію (так званий "прайс-ап").

"Компанії-постачальники керувалися наявними у них даними та пропозиціями щодо цінових параметрів у новому ринку. Саме тому в рахунках з'явилися не зовсім обґрунтовані ціни. Постачальники електроенергії, при виставленні рахунків на липень, спиралися на припущення про встановлення більш високої граничної ціни на ринку "на добу вперед" (1,8-1,85 грн/кВт*год). Тому для покриття прогнозованої ціни закупівлі електроенергії у новому ринку, для поставок за вільними цінами використовувалася базова ціна на рівні 1,8-1,95 грн/кВт*год без урахування тарифів на передачу та розподіл. Але, як стало відомо вже після впровадження нового ринку електроенергії, НКРЕКП встановила граничний тариф на рівні 1,64 грн/кВт*год. Також був підвищений тариф на передачу електроенергії ДП "НЕК"Укренерго" до 0,35 грн/кВт*год.", - роз'яснив Трохимець.

Він повідомив, що в результаті постачальники виставили рахунки на підписку із завищеними цінами. Але вже зараз старі рахунки відкликаються, формуються нові, які будуть відправлені споживачам. "Це означає, що при розрахунку за липень будуть використовуватися фактичні ціни на електричну енергію", - зазначив експерт.

Він також висловив сподівання, що будуть враховані надані Асоціацією енергетики НКРЕКП пропозиції щодо зниження тарифу на послуги ДП "НЕК "Укренерго" до 0,22 грн/кВт*год, що зробить неможливим значне зростання цін на електроенергію.

Нагадаємо, 1 липня запрацював новий ринок електроенергії, у відповідності з прийнятим в 2017 році Верховною Радою Закону України "Про ринок електричної енергії". Згідно із законом, нова модель передбачає введення таких сегментів, як ринок двосторонніх договорів, ринку "на добу вперед", внутрішньодобовий ринок, балансуючий ринок.

За матеріалами: dsnews.ua /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >