Генпрокуратура звинуватила податківців у недозборі 5,4 млрд грн - Економіка - dt.ua

Генпрокуратура звинуватила податківців у недозборі 5,4 млрд грн

30 травня, 2011, 09:34 Роздрукувати

Податковий борг за останній рік зріс у півтора рази (з 10,7 млрд грн до 16,1 млрд грн) через невиконання Державною податковою службою своїх обов'язків.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Такими є результати перевірки Генпрокуратури, проведеної у травні в ДПС України, повідомляє прес-служба ГПУ.

Перевіркою встановлено, що Державна податкова служба України протягом 2010 - 2011 років покладені на неї завдання належним чином не виконувала.

Органами ДПС належним чином не виконуються вимоги законодавства щодо своєчасного стягнення податків, зборів та інших загальнообов'язкових платежів, повідомляють у Генпрокуратурі. Там відзначають низьку якість контрольно-перевірочної роботи, невживання ефективних заходів щодо скорочення податкового боргу. У даний час існують суми непогашеного боргу, що виникли більше п'яти років тому, підкреслюється у повідомленні.

У той же час, повідомляють у прокуратурі, у порушення вимог Податкового кодексу України, ДПС погодила практику незаконного прийняття податкових декларацій «до відома», звужуючи при цьому коло платників, які мають право на автоматичне бюджетне відшкодування ПДВ. Так, у січні 2011 року ДПС України видано наказ №42 про затвердження Порядку визначення відповідності платника податків критеріям, які дають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування ПДВ. Пунктом 3.3 Порядку в порушення вимог ст. 200 Податкового кодексу України звужено коло платників, які мають право на отримання автоматичного бюджетного відшкодування з ПДВ. Незаконний наказ опротестовано Генеральною прокуратурою з вимогою привести його у відповідність до вимог законодавства.

Незважаючи на заборону, встановлену законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» і Податковим кодексом України, у 2010 році органами ДПС прийнято «до відома» 3,5 тис. декларацій з ПДВ із загальним обсягом постачання 4,4 млрд грн, у 2011 році - 300 декларацій з обсягом поставки 2,4 млрд грн.

Мільйонних втрат державного бюджету завдають зловживання і халатність службовців податкових органів, резюмується у повідомленні ГПУ.

За результатами проведених поточного року перевірок у сфері оподаткування органами прокуратури порушено 202 кримінальні справи, з яких 61 направлено до суду, внесено майже 2,5 тис. приписів та подань, подано 471 протест, притягнуто до відповідальності 1,3 тис. посадових осіб, за прокурорського втручання відшкодовано 224 млн грн.

Голові ДПС України внесено відповідне подання.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >