Генпрокуратура отримала доступ до рахунків компаній групи "Приват"

Поділитися
Генпрокуратура отримала доступ до рахунків компаній групи "Приват" ГПУ продовжує розслідування привласнення коштів "Приватбанку"
Серед них великі НПЗ, авіакомпанії і медіахолдинг. А також низка дрібних і маловідомих компаній.

Печерський районний суд Києва надав слідчим Генеральної прокуратури України доступ до рахунків низки компаній групи "Приват" у справі про заволодіння колишніми посадовцями "Приватбанку" коштами фінустанови в особливо великих розмірах, повідомляє FinClub. Відповідне рішення прийняте 4 вересня.

Розслідуванням створення та діяльності злочинної організації для заволодіння коштами "Приватбанку" у період з 2008 по 2016 рік ГПУ займається з 6 червня минулого року.

За даними слідства, з 20 жовтня по 22 листопада 2016 року банк уклав кредитні договори з 36 юридичними особами на 126,9 млрд гривень на термін 8-10 років за ставкою 10,5% річних. Протягом одного-двох днів з моменту отримання кредитних коштів усі позичальники перерахували їх на погашення кредитів 193 юридичних осіб, виданих упродовж попередніх років.

Слідчі запросили доступ до банківських рахунків низки юридичних осіб, що брали участь у схемі. І отримали його до рахунків "Укртатнафти" (Кременчуцький НПЗ, Полтавська область), авіакомпаній "Дніпроавіа", "Роза вітрів", аеропорту "Дніпропетровськ", НПК "Галичина" і "1+1 Продакшн". А також рахунків декількох підприємців, з яких встановлений лише бізнесмен, член спостережної ради "Укрнафти"Михайло Кіперман.

Крім цього, суд надав слідчим доступ до рахунків маловідомих компаній, серед яких: "Маркет-Сервіс", "Фабриціус", "Петройл", "Таймар", "Альфа Трейд Оіл", "Павліс", "Меноріта", "Аваріс", "Брук-Оіл", "Мондоро", "Біотрейд", "Завод засобів механізації аеропортів", "Сталь", "Капітал Ойл", "Пальміра Трейдинг", "Ойлстрім", "Мигора", "Максі", "Адамант Ойл", "Шкодер-С", "Натель", "Біото", "Лабі трейд", "НК Франко", "Олімп Ойл", "Т-Альфа", "Капітал Трейд", "Нафтаенерджі", "Альфа Трейд Ойл", "Масбен", "Атіс Трейд", "Тайс Рівер", "Юкон Сервіс Груп", "Сегмент Ойл", "Юнікс Груп", "Фобург", "АС-МВК", "Інвестгрупп", "Метриком", "Картсервіс Плюс", "Реал-Стандарт", "Альфатрейдер", "Індастріал Гарант", "Діксі".

За даними аналітичної системи YouControl, більшість з них належить групі "Приват" Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова.

У грудні 2017 року вже державний "Приватбанк" домігся того, що Високий суд Лондона видав наказ про всесвітній арешт активів екс-власників банку Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова і шести компаній, які ним імовірно належать або перебувають під їхнім контролем. За допомогою цього судового розгляду "Приватбанк" збирається повернути понад 2,5 млрд доларів, з урахуванням відсотків.

Юристи олігарха Ігоря Коломойського ставлять під сумнів результати розслідування компанії Kroll, згідно з яким "Приватбанк" був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій щонайменше упроджовж 10 років до націоналізації, що призвело до збитків у розмірі 5,5 млрд доларів.

Як писало DT.UA, у кіпрському суді справа "Приватбанку" розглядатиметься щонайменше 5-7 років. Детальніше про судові справи "Приватбанку" читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Другий фронт Приватбанку".

Нагадаємо, 21 грудня 2016 року "Приватбанк" перейшов у державну власність. Держава отримала 100% в його капіталі, фінустанову було докапіталізовано на суму 116,8 млрд гривень. Наприкінці червня 2017 року Кабінет міністрів вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд на підставі пропозицій НБУ та висновку незалежного аудитора - компанії EY.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі