Генпрокуратура готова відкрити справу за підсумками аудиту Kroll роботи "Приватбанку"

Поділитися
Зараз у Генпрокуратурі чекають, коли їм нададуть документи розслідування.

Генеральний прокурор України Юрій Луценко допускає відкриття низки кримінальних проваджень та оголошення про підозри щодо низки економічних злочинів, виявлених за результатами розслідування діяльності "Приватбанку", поведеного компанією Kroll.

"Був сегмент, в якому було написано, що кошти виводилися безпосередньо на рахунки, підконтрольні акціонерам, власникам "Приватбанку" для особистих потреб. Я також попросив колег з Kroll підтвердити те, що хоча б частина коштів кредитування йшла на особисті потреби: умовно кажучи, яхти, літаки, інші особисті потреби власників. У разі, якщо це надано, також імовірна стаття про відмивання брудних грошей і відповідні підозри", - сказав Луценко журналістам у середу після участі у засіданні комітету з питань нацбезпеки.

"Ми дуже цінуємо результати діяльності Kroll - безумовно, вони важливі для банківської сторони, для Нацбанку і "Приватбанку"... Для нас були б важливі певні уточнення. Якщо такі факти вони зможуть нам надати, ми, безумовно, будемо діяти швидше в рамках нашого кримінального провадження", - зазначив генпрокурор.

Відповідаючи на питання журналістів про те, чи є в звіті компанії інформація про участь "Приватбанку" у відмиванні грошей "групи Януковича", генпрокурор сказав: "Ні, про це там немає ні слова".

У цілому, коментуючи звіт Kroll, генпрокурор розповів, що 16 січня він вивчав презентацію розслідування.

"На жаль, жодних документів не було продемонстровано, тому що поки що Kroll чекає дозволу на вивезення в Україну документів, які мають персональні дані", - пояснив генпрокурор.

Він зазначив, що компанія виконала грандіозну роботу. Однак представники компанії пояснили, що розслідування проводилося "для оцінки ймовірних банківських шахрайств з точки зору банківських правил" і не були сфокусовані на пошуки доказів для кримінального переслідування.

"З того, що я бачив, така можливість (кримінального переслідування) існує. Можливість перша: використовувалися кошти рефінансування на цілі, не передбачені законом.... Зараз Kroll не може дати мені відповідь, чи є такі факти, але пообіцяли найближчим часом така відповідь надати", - сказав генпрокурор.

Луценко підкреслив, якщо буде встановлено факт, "що, скажімо, мільйон гривень замість виплат дивідендів пішов на кредитування компаній, пов'язаних з власником, це призведе до дуже швидкого написання підозри "відповідним посадовим особам".

Говорячи про інші можливості відкриття кримінального провадження за результатами проведеної Kroll перевірки, генпрокурор сказав: "У презентації було зазначено, що гроші буквально за 10 хвилин проходили через сотні суб'єктів господарювання в Україні і поза її.. з ознаками фіктивності".

Разом із тим, за його словами, представники компанії поки не вказали перелік компаній з ознаками фіктивності.

"Якщо це буде надано, ми також зможемо підійти ближче до підозрою по фактичному підприємництва, несплату податків, вірогідного розходження коштів", - підкреслив Луценко.

Нагадаємо, 16 січня Національний банк України опублікував результати розслідування компанії Kroll. Аудитори стверджують, що "Приватбанк" був об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій мінімум протягом 10 років до націоналізації. І це призвело до нанесення банку збитків щонайменше у розмірі 5,5 млрд доларів.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі