Гендиректор ДТЕК пояснив, навіщо "Нафтогазвидобування" протоптує "реверсну доріжку" для імпорту газу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Гендиректор ДТЕК пояснив, навіщо "Нафтогазвидобування" протоптує "реверсну доріжку" для імпорту газу Тімченко назвав імпорт з Угорщини "пробою пера" © naftogaz.com
Максим Тімченко розповів, кому поставляє газ "Нафтогазвидобування" і навіщо компанія купувала газ в угорської компанії.

"Нафтогазвидобування" поставляє близько 50% всього обсягу "Метінвесту", майже 15% - ТЕС холдингу і "Київенерго". Крім цього, серед клієнтів "Нафтогазвидобування" такі промислові гіганти, як "Арселорміттал Кривий Ріг", "Мотор Січ", Сєверодонецький "Азот", "Рівнеазот", "Укргаз", Запорізький абразивний комбінат.

Про це гендиректор ДТЕК Максим Тімченко заявив в інтерв'ю DT.UA.

Відповідаючи на питання про 24 млн кубометрів, які "Нафтогазвидобування" імпортувала з ЄС у вересні і жовтні, Тімченко заявив, що це було "пробою пера", і розповів про вплив "експериментів" уряду на компанію.

Читайте також: Fitch знизило рейтинг ДТЕК Ахметова до дефолтного

"Нам треба було забезпечувати свої компанії в тій моделі, про яку я говорив, власним газом або імпортувати", - зазначив він.

"Перший удар ми одержали наприкінці 2014 р. - усіх промислових споживачів зобов'язали купувати газ тільки в "Нафтогазу України". І практично всю нашу бізнес-модель, орієнтовану на те, що ми забезпечуємо видобутим газом підприємства СКМ, було поламано. Видобутий газ ми повинні були направляти в сховища. Таким чином Україна тоді виживала зі страховим запасом у сховищах. Але для таких компаній, як наша, це означало відволікання й заморожування обігових коштів", - пояснив гендиректор ДТЕК.

"Друге - рента. Довго про це не розповідатиму, всі про цю проблему знають. Вже цих двох чинників було досить, щоб усі або повністю припинили інвестування, або скоротили його. Нам негативу додала ще й історія 2015 р. Тому ми змушені були в серпні призупинити буріння трьох нових свердловин. Тепер роботи поновлено, і три свердловини цього року ми пробуримо. Планували цього року вийти на обсяг видобутку 2 млрд кубометрів газу, але бачимо, що це не вийде - через ситуацію 2015 р. Але все одно ми дивимося на цей бізнес, як на один із найважливіших, стратегічних, із 2013-го ми інвестували в нього понад 2 млрд грн і надалі його розвиватимемо й інвестуватимемо", - заявив Тімченко.

Нагадаємо, у вересні минулого року АМКУ почав розслідування монополізму ДТЕК Ахметова в електроенергетиці, в якому його підозрює Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП).

Читайте повне інтерв'ю з Максимом Тімченком у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі