Геллап: Лише 6% українців з оптимізмом дивляться у 2012 рік

Поділитися
Лише 6% українців сподіваються, що 2012 рік стане роком економічного процвітання, 25% вважають, що буде таким самим, як і 2011 рік, 54% - що стане роком економічних проблем, 15% - не мають власної думки з цього приводу.

Про це свідчать результати опитування в рамках проекту незалежної мережі дослідників громадської думки Геллап Інтернешнл (WIN-Gallup International) в 50 країнах світу. В Україні дослідження проводив Київський міжнародний інститут соціології (КМІС).

За даними глобального дослідження, баланс надії-відчаю у світі становить –4%. Мережа проводить такі щорічні опитування з 1977 року і відзначає, що останній рік є найбільш песимістичним.

В Україні баланс надії-відчаю становить –48%, що значно гірше, ніж наприкінці 2010 року, коли він становив –38%.

У цілому, за рівнем песимізму Україна знаходиться на 7-му місці у світі.

«Якщо у світі, в цілому, склянка наполовину повна, то в Україні вона однозначно наполовину порожня. Навіть більше - і сама ситуація, і динаміка рівня надії у 2010-2011 роках показують, що склянка з такими темпами скоро буде взагалі порожньою. З одного боку, виразні песимістичні очікування українців збігаються з похмурими прогнозами населення розвинених європейських країн. Втім, з іншого боку, слід зважати на якісно відмінну поточну економічну ситуацію – європейські країни, де домінують подібні до українських дуже понурі уявлення про 2012 рік, мають набагато вищі показники доходу на душу населення», - наголосив аналітик КМІС Антон Грушецький.

Згідно з глобальним барометром надії та відчаю Геллап зараз 31% населення світу сповнені надії стосовно економічних перспектив у 2012 році, у той час як 34% очікують погіршення економічної ситуації порівняно з роком, що зараз завершується. Стосовно решти, 27% не очікують жодних змін порівняно з попереднім роком, а 8% не змогли визначитися зі своєю думкою.

У глобальній тенденції песимізму першість має Франція, де баланс надії-відчаю становить –80%, у той час як за рівнем оптимізму першість має Нігерія, де баланс надії-відчаю становить +80%. Інші нації знаходяться між ними – наприклад, баланс надії-відчаю у США становить –21%, а в Китаї – +21%.

Глобальне опитування було проведене найбільшою світовою незалежною мережею дослідників громадської думки Геллап Інтернешнл у понад 50 країнах (було проведено понад 45 тис інтерв’ю), які представляють переважну більшість населення світу.

В рамках проекту КМІС провів дослідження в Україні 22 листопада - 4 грудня 2011 року. Методом інтерв'ю опитано 1013 респондентів, що мешкають в усіх областях України, в АР Крим та м. Києві, за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України віком від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 3,1%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі