«Газпром» закупить азербайджанський газ - Економіка - dt.ua

«Газпром» закупить азербайджанський газ

3 липня, 2009, 13:57 Роздрукувати Випуск №25, 3 липня-10 липня

Підписаний 29 червня 2009 року документ про умови закупівель азербайджанського газу Росією спочатку передбачає обсяг 500 млн...

Підписаний 29 червня 2009 року документ про умови закупівель азербайджанського газу Росією спочатку передбачає обсяг 500 млн. кубометрів, заявив голова правління ВАТ «Газпром» Олексій Міллер.

«Газпром» із 1 січня 2010 року здійснюватиме закупівлі азербайджанського газу, спочатку ми закуповуватимемо азербайджанський газ в обсязі 500 млн. кубометрів; умовами (договору) передбачено збільшення обсягів закупівель», — заявив О.Міллер за результатами російсько-азербайджанських переговорів на найвищому рівні в Баку, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

За словами голови «Газпрому», закупівлі здійснюватимуться «на базі формули ціни, і в угоді, підписаній сьогодні, визначено базову ціну, комерційно привабливу для азербайджанських партнерів».

Підписання основних умов контракту купівлі-продажу азербайджанського природного газу «Газпромом» відбулося під час робочого візиту президента РФ Дмитра Медведєва в Баку, де Росія й Азербайджан також підписали низку інших двосторонніх документів.

Із російської сторони «газовий» документ підписав голова «Газпрому» Олексій Міллер, з азербайджанської — керівник Держнафтокомпанії Азербайджану Ровнаг Абдуллаєв.

Таким чином, можна сказати, що «Газпром» зачепився за каспійський газ. Що це може означати згодом, неважко здогадатися: «Газпром» поступово «перетягує на себе» всі потенційні каспійські контракти.

Також голова концерну заявив, що «Газпром» включено у список потенційних покупців газу другої черги родовища Шах-Деніз в Азербайджані.

«Газпром» включено у список потенційних покупців газу другої черги родовища Шах-Деніз, при цьому також досягнута домовленість, що за всіх інших рівних умов із боку інших потенційних покупців перевагу буде віддано «Газпрому», — сказав О.Міллер.

Таким чином, за його словами, інші потенційні покупці газу Шах-Деніз-2 мають запропонувати комерційно привабливіші умови, ніж «Газпром». Раніше російська компанія заявляла про готовність купити весь обсяг азербайджанського газу з родовища Шах-Деніз.

До введення в експлуатацію родовища Шах-Деніз Азербайджан закуповував газ у Росії, а вже після початку розробки власних газоносних родовищ перетворився на експортера газу й конкурента «Газпрому» на європейському ринку.

Нагадаю, що до цього моменту європейські компанії розглядали Азербайджан як одне з джерел поставок газу для газопроводу Nabucco, що має стати маршрутом доставки каспійського і центральноазіатського газу в Європу в обхід Росії.

На зборах акціонерів «Газпрому» голова правління компанії Олексій Міллер повідомив, що 2008 року ВАТ «Газпром» купило в країнах Азії 66,1 млрд. кубометрів газу.

«Стратегічне партнерство «Газпрому» з країнами Середньої й Центральної Азії дає змогу на довгостроковій основі забезпечувати максимальну ефективність експорту газу з колишнього СРСР. У 2008 році було придбано 66,1 млрд. кубометрів газу в Туркменистані, Узбекистані й Казахстані», — констатував О.Міллер.

Він зазначив, що в «Газпрому» складаються хороші відносини і з Азербайджаном.

Схоже, що «газове коло» Середньої, Центральної Азії й Каспію замикається на «Газпромі»...

Крім того, президенти РФ і Азербайджану Д.Медведєв і І.Алієв 29—30 червня 2009 року підписали спільну заяву про основні принципи завершення делімітації держкордону та розподілу водних ресурсів річки Самур між РФ і Азербайджаном.

Міністри закордонних справ двох держав Сергій Лавров і Ельмар Мамедьяров підписали спільну заяву про підготовку угоди між урядами двох країн про умови розміщення та обслуговування диппредставництв РФ в Азербайджані й Азербайджану в Росії.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво