"Газпром" і Shell продовжать роботу на газовому родовищі, що потрапило під санкції – Ъ

Поділитися
"Газпром" і Shell продовжать роботу на газовому родовищі, що потрапило під санкції – Ъ "Газпром" оцінив ефект санкцій США щодо Південно-Киринського газоконденсатного родовища, і вважає, що "не буде ніяких трагічних наслідків"
Можливо, "Газпром" і Shell знайдуть лазівки в санкціях США проти Росії.

Заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв заявив, що російський газовий монополіст "фактично прийняв" рішення про будівництво третьої черги заводу по зріджуванню газу на Сахаліні в партнерстві з Shell, незважаючи на санкції США стосовно ресурсної бази даного проекту, передає видання "Коммерсантъ".

За словами Медведєва, "Газпром" оцінив ефект санкцій США щодо Південно-Киринського газоконденсатного родовища, і вважає, що "не буде ніяких трагічних наслідків".

Він також дав зрозуміти, що Shell залишається в проекті, незважаючи на санкції, а частка в Південно-Киринському як і раніше буде частиною планованого глобального обміну активів між Shell і "Газпромом".

Щодо освоєння Південно-Киринського родовища Медведєв повідомив, що "будуть використані інші іноземні джерела" технологій.

Проте деякі джерела "Ъ" не розділяють цей оптимізм російської сторони.

"Швидше будуть знайдені якісь лазівки, щоб обходити санкції і закуповувати імпортне обладнання, тим більше що зовнішньополітична ситуація потроху поліпшується", - вважає один із співрозмовників видання.

12 вересня 2014 року США оголосили про новий етап санкцій проти російських банків, оборонного сектора і нафтової галузі, включаючи заборону американським виробникам продавати обладнання для розвідки нафти найбільшим російським компаніям, - Газпрому, Лукойлу, Газпромнафти, Сургутнафтогаз і Роснефти. Від цих обмежень постраждає, зокрема, 3,2-мільярдний спільний проект Exxon Mobil і Роснефти в Арктиці, а також російські проекти компаній Royal Dutch Shell, Statoil і ENI.

22 червня Євросоюз продовжив санкції проти Росії на півроку. Формальне рішення про це було автоматично, без обговорення, прийнято Радою міністрів закордонних справ ЄС. На грудневому саміті Євросоюз знову повернеться до питання санкцій.

Проте кожна країна виходить зі своїх інтересів щодо питань продовження санкцій.

У зв'язку з цим "Дзеркало тижня. Україна" розпочинає проект "Викрадення Європи", присвячений дослідженню питань, з чого виходить та чи інша країна ЄС, формуючи своє ставлення до подій в Україні і оцінку дій Росії проти нашої країни.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі