"Газпром" готується до падіння доходів через дешеву нафту

Поділитися
"Газпром" готується до падіння доходів через дешеву нафту "Газпром" очікує падання доходів
Російський монополіст прогнозує неминуче зниження цін на свій газ і як результат зниження доходів від експорту в Європу та інші країни.

Подальше зниження цін на нафту вдарить по газовому бізнесу "Газпрому", фінрезультатами та інвестиціям концерну, йдеться у звіті російського монополіста за дев'ять місяців 2014 року.

"Подальше зниження може мати несприятливий вплив на наш бізнес, результати операційної діяльності, грошові потоки, фінансовий стан, можливість фінансування запланованих капітальних витрат", - йдеться в документі.

З початку липня по кінець вересня вартість еталона Brent знизилася до $ 93,8 з $ 100,8 за барель. Зараз ціна кошика коливається на рівні $ 46-50 за барель.

"Газпром" спрогнозував у звіті, як світові нафтові котирування впливають на його експортні доходи:

"Падіння світових цін на нафту може призвести до зниження цін на природний газ, який ми реалізуємо за довгостроковими контрактами з європейськими або іншими споживачами, які пов'язані з індексами на нафтопродукти, і може спричинити скорочення наших доходів від експорту".

Раніше "Газпром" стверджував, що глобальне зниження цін на сировину не вплине на перегляд ціни для України, так як це не передбачено контрактом.

РИНОК ПОКУПЦЯ

Під тиском змін на світових ринках сировини концерн змушений вносити зміни в контракти з покупцями в Європі:

Напередодні ввечері концерн повідомив, що підписав з австрійською OMV доповнення до чинного контракту на поставку газу до Австрії. Документ покликаний адаптувати контрактні умови до мінливих ринкових реалій і зробити російський газ більш конкурентоспроможним на австрійському ринку.

Джерело, близьке до угоди, сказало Reuters, що новий контракт базується на спотової індексації ("Газпром" традиційно не розкриває частку прив'язки до спотового ринку в своїх контрактах).

В останні роки європейські покупці газу домагалися знижок від російського експортера, який в результаті такого тиску ринку був змушений повертати аванси. Такі ретроактивні коригування за дев'ять місяців 2013 року склали 73,43 мільярда рублів. У 2014 році таких виплат на проводилося.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі