FT: Фінансова криза завдає удару по Центральній і Східній Європі - Економіка - dt.ua

FT: Фінансова криза завдає удару по Центральній і Східній Європі

24 листопада, 2011, 10:54 Роздрукувати

Введення Австрією цього тижня жорстких обмежень на майбутнє кредитування у країнах Центральної та Східної Європи виявило потенційні наслідки кризи суверенних боргових зобов'язань зони євро, пише The Financial Times.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Рішення прийнято всього через кілька днів після того, як UniCredit оголосив про перегляд свого великого бізнесу у регіоні, а німецький Commerzbank заявив, що обмежить видачу нових кредитів тільки Німеччиною і Польщею.

«Це найважчі часи для банків Центральної та Східної Європи після краху комунізму з його безпосередніми наслідками. За 20 років, що передували 2008 році, західноєвропейські кредитні організації стали домінувати у банківському секторі більшості країн, окрім Росії. Коли в зоні євро вибухнула криза, багато кредитних організацій стали обмежувати себе навіть більше, ніж за часів світової кризи 2008-2009 років», - зазначають автори статті Стефан Уегстіл і Ніл Баклі.

Як показують графіки, обсяг транскордонного кредитування може різко впасти - за даними канадського RBC, на 20%. Найбільші економіки на чолі з Росією і Польщею можуть у відповідь підсилити увагу до внутрішніх фінансових ресурсів, інші будуть шукати нових іноземних інвесторів, можливо, у Росії. Але найбільш вразливим країнам доведеться нелегко, оскільки їхнє головне джерело зовнішнього фінансування скоротиться, при цьому головне зовнішнє джерело зростання, експорт до Західної Європи, вичерпається, йдеться у статті.

«Ми не можемо припинити скорочення частки позикових коштів, але ми повинні керувати процесом», - говорить Ерік Берглоф, головний економіст Європейського банку реконструкції та розвитку. Він не радить «перебувати в ілюзіях, що банківський сектор регіону залишиться колишнім».

 

 

За матеріалами: /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >