Франція констатує погіршення бізнес-клімату в Україні

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Посол Франції в Україні Жак Фор констатує погіршення бізнес-середовища в Україні.
Про це він заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна». При цьому дипломат підкреслив, що це не тільки його думки, а й висновки Світового банку: «Україна знаходиться на 145-й позиції рейтингу, до якого включена 181 країна. Найбільш проблемні моменти пов'язані саме з оподаткуванням, а також надзвичайно високим рівнем корупції, що перешкоджає розвитку більш широких бізнес-зв'язків між нашими країнами».
Посол зазначив, що існує три категорії проблем, з якими стикаються європейські та, зокрема, французькі компанії у своїй діяльності в Україні. Перша проблема, за його словами, це незрозуміла позиція Митної служби: «В той час, коли уряд голосно заявляє про велике бажання залучити іноземних інвесторів, представники Митної служби останнім часом систематично відмовляються працювати з митними деклараціями із зазначенням відповідної вартості митних товарів, що імпортуються в Україні французькими та європейськими компаніями. Мало того, вони ще самовільно і довільно збільшують розмір митної вартості відповідних товарів - іноді в п'ять-шість разів».
До другої категорії складнощів Жак Фор зарахував відносини з податковими органами, «які в своїй роботі часто прикриваються похвальною самою по собі тезою про боротьбу з корупцією».
«Ніхто не заперечує цю тезу. Але коли ми бачимо конкретні приклади, конкретні методи, які застосовуються для так званої боротьби з корупцією, відразу стає зрозуміло, що тут щось не так», - заявив дипломат.
Зокрема, за його словами, кількість податкових перевірок «виходить за рамки нашого розуміння» і створює умови, що не дозволяють підприємству функціонувати нормально. Третя категорія проблем пов'язана з неналежним дотриманням в Україні прав інтелектуальної власності, права патентів: «Факт недотримання цих прав ненормальний вже сам по собі. Ще більш серйозні масштаби він набуває, коли мова йде про політику, направлену на підтримку або навіть на стимулювання подібних неправових дій з боку органів юстиції, які своїми несправедливими рішеннями створюють необхідні для цього умови».
«Мій досвід роботи в Україні, а не якісь фантазії або теоретичні висновки, показує: французькі та інші європейські компанії, що працюють у цій країні, мали неодноразово привід скаржитися на неналежне дотримання підписаних контрактів з боку їхніх українських партнерів. У сучасному світі економічного лібералізму підписаний контракт має силу закону. І неприпустимо, щоб одна з його сторін переглядала, порушувала або не дотримувалася його положень. Це негативно впливає, перш за все, на репутацію сторони-порушника», - вважає дипломат.
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Жаком Фором.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі