Фракція Блоку Литвина не підтримуватиме законопроект, що змінює процедуру роботи наглядових рад держбанків

Поділитися
Фракція Блоку Литвина не підтримуватиме законопроект, що ініціюється регіоналами, який змінює пр...

Фракція Блоку Литвина не підтримуватиме законопроект, що ініціюється регіоналами, який змінює процедуру роботи наглядових рад (НР) держбанків, про це «Дзеркалу тижня» заявив голова Верховної Ради України Володимир Литвин.

При цьому спікер відмовився прокоментувати питання «ДТ» про те, чи не пов'язана поспішність ухвалення цього законопроекту з пошуком додаткових джерел фінансування передвиборної кампанії, які могли б забезпечити держбанки.

Даний законопроект (№5310 від 05.11.2009 р. — «Про внесення змін у ст.7 Закону України «Про банки і банківську діяльність»), передбачає зниження планки правомочності засідань наглядових рад (НР) держбанків з 10 до 8 учасників.

Вже через день після своєї реєстрації, 6 листопада, документ отримав позитивний вердикт профільного комітету з фінансів та банківської діяльності — про доцільність прийняття його за основу та в цілому. Того ж дня на засіданні ВР регіонал Олександр Єфремов вніс пропозицію розглянути законопроект №5310, проте питання так і не було поставлене на голосування.

За даними джерел «ДТ», справжня мета законопроекту – узяти під контроль держбанки, про що була досягнута домовленість між керівництвом Партії регіонів і найближчим президентським оточенням.

За інформацією «ДТ», з метою підтримки законопроекту, окрім голосів ПР і комуністів, можуть бути привернуті до 15 голосів фракції «НУ—НС». Крім того, велися переговори з фракцією Блоку Литвина. Зокрема, член фракції Сергій Гриневецкий не проти підтримати цей законопроект, але за умови, що парламент спочатку призначить нових представників за владною квотою, оскільки нинішні були обрані ще в 2007 році за зовсім іншої правлячої коаліції.

Нагадаємо, що при нинішньому регламенті, введеному в 2007 році, кворум засідань НС держбанків, при якому їх рішення правомочні, складає мінімум десять учасників. При цьому президент, парламент і уряд мають квоти в наглядових радах по п'ять представників.

У разі ухвалення законопроекту №5310, рішення НР можуть ухвалюватися голосами однієї п'ятірки при кворумі у вісім учасників, а за ситуації, коли одна з «п'ятірок» за якихось причин не призначена, — всього чотирма голосами у присутності шести членів НР.

Докладніше читайте в статті Юрія Сколотяного «Держбанки під ударом виборів» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі