ФОНДОВІ ТАНЦІ З МІШКОМ ЦЕМЕНТУ - Економіка - dt.ua

ФОНДОВІ ТАНЦІ З МІШКОМ ЦЕМЕНТУ

26 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №16, 26 квітня-11 травня

У четвер, із другої спроби Фонд держмайна України продав 25% акцій ВАТ «Балцем» (Балаклія Харківської обл.) за 5,92 млн...

У четвер, із другої спроби Фонд держмайна України продав 25% акцій ВАТ «Балцем» (Балаклія Харківської обл.) за 5,92 млн. грн. на Київській міжнародній фондовій біржі (КМФБ). У торгах брали участь чотири претенденти. Щасливим покупцем стала брокерська контора «Приватбанк», яка придбала пакет за ціною 2,16 грн. за акцію номіналом 0,05 грн. До нинішнього моменту сторони вже підписали контракт.

На торгах КМФБ два тижні тому ціна цього ж пакета зросла зі стартових 1,76 до 35,16 грн. У результаті вартість пакета сягнула 96,44 млн. грн. Однак 12 квітня ФДМ повідомив про те, що «Цемент-Інвест», який заявив про намір придбати цей пакет за вказану суму, у день торгів відмовився підписати типовий біржовий контракт. ФДМ заявив про намір подати позов у Дніпропетровський господарський суд про стягування з невдалого покупця неустойки в розмірі 19,28 млн. грн. за зрив торгів.

Як зазначалося у повідомленні прес-служби ФДМ, «не залишається сумнівів у тому, що метою участі в торгах було не придбання акцій підприємства, а зрив їхнього продажу. Настільки висока ціна — усього лише результат гри декількох «зв’язаних» компаній, зареєстрованих для участі в торгах». Того ж дня заяву спростувала компанія «Цемент-Інвест».

17 квітня до подій на ниві приватизації підключився Київський господарський суд. За позовом компанії «Цемент-Інвест» було винесено ухвалу, якою вказаний пакет «Балцему» заборонялося виставляти на повторні торги чи відчужувати в будь-який інший спосіб. Два дні рішення суду було скасовано...

Одночасно з приватизацією акцій «Балцему» у судових інстанціях України вже кілька років розглядається справа про банкрутство підприємства. Проте в даний час вона припинена у зв’язку з розглядом касаційної скарги у Верховному суді. Підготовче засідання Господарського суду АРК з питання банкрутства ВАТ «Балцем» намічено на 29 травня.

В даний час за Фондом держмайна залишається близько 15 відсотків акцій ВАТ «Балцем», повернутих йому за рішенням суду від старого покупця — фірми «Симера». Неясно, чи викличе цей пакет настільки ж пильний інтерес у покупців, що й реалізований цього тижня 25-відсотковий. Поки ж найскандальніший продаж першого півріччя може вважатися завершеним.

ВАТ «Балцем» виробляє усі види цементу, які застосовуються у вітчизняному виробництві (загальнобудівельний, дорожній, тампонажний), а також клінкер і шифер.

У травні 2001-го після ремонтних робіт завод відновив виробництво. Його потужності дозволяють випускати близько 4 млн. тонн цементу і 3,2 млн. тонн клінкера на рік. При цьому 5—10% цементу експортується до Росії, 40% клінкера — у країни далекого зарубіжжя, зокрема Іспанію, Португалію, країни Східної Африки.

Статутний фонд ВАТ становить 548,6 тис. грн.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво