Фонд гарантування вкладів може отримати право виводити проблемні банки з ринку - Економіка - dt.ua

Фонд гарантування вкладів може отримати право виводити проблемні банки з ринку

14 січня, 2011, 10:32 Роздрукувати

Проект закону «Про гарантування вкладів фізичних осіб» передбачає надання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) нових повноважень. Одним із основних завдань ФГВФО стане виведення проблемних банків із ринку.

Проект закону «Про гарантування вкладів фізичних осіб» передбачає надання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) нових повноважень. Одним із основних завдань ФГВФО стане виведення проблемних банків із ринку.

Розроблений НБУ документ узгоджено з урядовими відомствами та, після обліку правок МВФ буде внесено до Верховної Ради, пише «Коммерсант-Украина».

Документ передбачає, що після проведення чергової перевірки будь-якого банку, який залучає вклади населення, фонд зможе звернутися до НБУ із клопотанням щодо визнання його неплатоспроможним. Регулятор повинен ухвалити таке рішення чи відхилити його протягом 30 днів.

«МВФ вимагає, щоб у законі було конкретизовано ознаки проблемності банку, які повинні бути прив'язані до розміру капіталу. Ми максимально спростимо ці ознаки, їх буде не більше двох», - пояснив заступник голови НБУ Василь Пасічник.

Після визнання банку неплатоспроможним або проблемним ФГВФО, згідно із законопроектом, призначає у ньому свого тимчасового адміністратора і починає виведення установи з ринку. Тимчасова адміністрація призначається на 6 місяців, у системоутворюючі банки - на 12 місяців. Із адміністративної ради ФГВФО виключать асоціацію банків. Сума гарантованого відшкодування не зміниться - 150 тис. грн.

Окрім того, законопроект вводить поняття «перехідний банк», який створюється ФГВФО у вигляді публічного акціонерного товариства на базі проблемної установи. Уповноважена особа фонду буде переводити до нового банку всі активи і пасиви, і проводити деномінацію акцій. ФГВФО самостійно буде вирішувати, продавати проблемний банк на аукціоні новому інвесторові або проводити його через процедуру перехідного банку, якого звільнено від виконання нормативів НБУ. При покупці банку інвестор зможе отримати від ФГВФО фінансову допомогу на основі повернення.

На думку НБУ, ця реформа дозволить підвищити ефективність банківського нагляду стосовно повернення грошей, витрачених фондом на видачу вкладів фізособам.

«Закон надасть можливість оптимізувати строки прийняття рішень щодо санації банків та їх реалізації. З'являється гравець, який об'єктивно зацікавлений в оптимізації ліквідаційних процедур і буде найбільш ефективно вести ці процедури», - вважає Пасічник.

Нагадаємо, що кошти ФГВФО у січні-травні скоротилися на 35%, або 1,5 млрд грн - до 2,79 млрд грн.

За матеріалами: Коммерсант-Украина

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >