Fitch знизило рейтинг Португалії до сміттєвого - Економіка - dt.ua

Fitch знизило рейтинг Португалії до "сміттєвого"

24 листопада, 2011, 14:47 Роздрукувати

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings знизило суверенний рейтинг Португалії з BBB-до BB+, встановивши "негативний" прогноз за рейтингом, повідомила прес-служба РА.

Знизивши довгостроковий рейтинг дефолту емітента (РДЕ) Португалії на один щабель до BB+, агентство перемістило його у спекулятивну ("сміттєву") категорію.

У квітні 2011 р. Fitch помістило рейтинги Португалії у список RWN ("рейтинг на перегляді з можливістю зниження"). У результаті перегляду рейтинги, як і очікувалося, було знижено, за ними встановлено "негативний" прогноз, що означає ймовірність подальшого пониження.

"Значні фіскальні дисбаланси країни, висока заборгованість у всіх секторах економіки і несприятливий макроекономічний прогноз призвели до того, що кредитний профіль Португалії більше не сумісний з інвестиційною рейтинговою категорією", - наголошується в повідомленні Fitch.

Fitch знизило прогноз з економічного зростання Португалії у зв'язку із загальним погіршенням економічної і фінансової ситуації в Європі. Тепер агентство очікує, що ВВП країни скоротиться на 3% у 2012 р. "Рецесія ускладнює плани уряду щодо скорочення бюджетного дефіциту і негативно вплине на якість активів у банківському секторі", - додає агентство.

Fitch вважає, що за підсумками 2011 р. португальській владі вдасться виконати офіційну мету щодо бюджетного дефіциту у 5,9% ВВП, однак лише завдяки одноразовим заходам поповнення скарбниці, таким як разовий податок на трудові різдвяні премії та переведення пенсійних накопичень з приватного сектору в державний.

Бюджет на 2012 р. (дефіцит таргетує на рівні 4,5% ВВП) передбачає істотне урізання соціальних витрат і базується на реалістичних оцінках економічного зростання, однак Fitch бачить значні ризики відставання від заявлених орієнтирів у зв'язку з погіршенням макроекономічної кон'юнктури і недостатнім контролем за витратами.

Нагадаємо, навесні 2011 р. Португалія стала третьою країною зони євро (після Греції та Ірландії), яка була змушена звернутися до Євросоюзу і МВФ по фінансову допомогу у зв'язку з неможливістю обслуговувати свій зовнішній борг. Тоді голови держав ЄС і МВФ відкрили Лісабону кредитну лінію на 78 млрд євро. Натомість португальський уряд зобов'язався суттєво скоротити бюджетні витрати.

Рейтингове агентство Moody's знизило суверенний рейтинг Португалії до "сміттєвої" категорії ще у липні 2011 р., тоді як третій найбільший гравець рейтингового сектору - Standard & Poor's (S & P) - підтвердив інвестиційний статус португальського рейтингу минулого місяця.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >