Стали відомі напрямки розвитку фінансового сектора країни - Економіка - dt.ua

Фінансові регулятори затвердили стратегію на найближчі п'ять років

16 січня, 14:20 Роздрукувати

Документ передбачає орієнтири розвитку фінансового сектору на період до 2025 року.

© ubr.ua

Фінансові регулятори України затвердили Стратегію розвитку фінансового сектору України до 2025 року. Про це повідомляє прес-служба Національного банку України.

Документ підписали Національний банк, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг (Нацкомфінпослуг), Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) і Міністерство фінансів.

З повним текстом Стратегії можна ознайомитися на сайті НБУ.

Наголошується, що стратегія передбачає розвиток фінансового сектору по п'яти основних напрямках: 1) зміцнення фінансової стабільності; 2) сприяння макроекономічному розвитку та зростанню економіки; 3) розвиток фінансовим ринкам; 4) розширення фінансової інклюзії; 5) впровадження інновацій.

Для зміцнення фінансової стабільності регулятори планують посилити захист прав кредиторів та інвесторів, запровадити плану дій BEPS, підвищувати рівень корпоративного управління в банках, посилити вимоги до їх внутрішнього контролю, удосконалювати систему гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку, впроваджувати ризик-орієнтований нагляд і т. п..

Для стимуляції макроекономічного розвитку планують активізувати кредитування малого і середнього бізнесу, в тому числі фермерських господарств під заставу землі; усунути перешкоди для перезапуску іпотечного кредитування, експортного фінансування. Крім того, планується запровадження II рівня та удосконалення III рівня пенсійної системи, розвиток внутрішнього ринку державних цінних паперів.

Для розвитку фінансових ринків регулятори будуть працювати над завершенням валютної лібералізації, створенням ліквідних ринків фінансових інструментів (деривативів, корпоративних акцій та облігацій тощо), дерегуляцією ринків небанківських фінпослуг, регулюванням страхової діяльності відповідно до Solvency II та принципів IAIS, застосуванням міжнародних стандартів функціонування ринків капіталу (вимог CSDR, EMIR, MIFID ІІ, MIFIR, PFM) та ін

З метою розширення фінансової інклюзії будуть впроваджені стандарти ринкової поведінки фінустанов і розкриття інформації про фінансові продукти, активізовані цільові програми підвищення фінансової грамотності населення, а також буде посилено захист прав споживачів, створено стимули для розвитку платіжної інфраструктури для безготівкових операцій, розширено і вдосконалено систему гарантування вкладів тощо.

Інновації у фінансовому секторі охоплювати широкий спектр дій, серед яких, зокрема: розвиток системи віддаленої ідентифікації BankID, створення платформи для краудфандінга і венчурного капіталу, а також регуляторних "пісочниць" за типом sandbox, впровадження нових технологій для платежів і переказів, розширення доступу учасників фінансових ринків до публічних реєстрів, розвиток big data, blockchain і хмарних технологій.

Читайте також: Облікова ставка може бути знижена в кінці січня – НБУ

Нагадаємо, що сьогодні Нацбанк оприлюднив Програму дій на 2020 рік, яка стане річний дорожньою картою для реалізації середньострокової стратегії центрального банку.

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1277, 11 січня-17 січня Архів номерів | Зміст номеру < >