ФГВФО скасував результати аукціону з Дельта Банку

Поділитися
ФГВФО скасував результати аукціону з Дельта Банку
Активи банку знову виставлять на торги.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) скасував результати відкритих торгів з продажу пулу активів від 7 червня, що складається з прав вимоги і інших майнових прав за кредитними договорами та дебіторської заборгованості АТ "Дельта Банк". Про це повідомляє прес-служба ФГВФО.

"Скасовуючи торги, виконавча дирекція керувалася рішенням правління Національного банку України від 08.07.2019 р. №465-рш, рішенням комісії Фонду з розгляду скарг та підготовки пропозицій щодо організації та проведення відкритих торгів (аукціонів) з продажу активів (майна) банків, які виводяться з ринку або ліквідуються, частиною шостою статті 12 Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" та пункту 6 розділу VII Положення щодо організації продажу активів (майна) ліквідованих банків", - йдеться в повідомленні.

Уповноважена особа ФГВФО на ліквідацію Дельта Банк забезпечить повернення переможцю електронних торгів (ТОВ ФК Скай) сплачених ним коштів і в 5-денний строк повторно подасть до Фонду пропозиції щодо продажу цих активів для винесення на розгляд Комітету Фонду з питань консолідації, управління та продажу майна (активів) банків.

У ФГВФО нагадують, що пул кредитів Дельта Банку, в який входять потужності масложирових комбінатів в Одеській області та інфраструктура в порту Чорноморська, спочатку вісім разів торгувався на англійських і голландських аукціонах в системі ProZorro.Продажу, однак покупців на нього не знайшлося. Після цього активи були передані на продаж на торговому майданчику міжнародної компанії DebtX. 6 березня переможцем аукціону стало ТОВ ФК Скай, яка запропонувала за лот 906,2 млн грн. Однак угоду з компанією не було підписано через рішення Окружного адміністративного суду Києва за позовом компанії ФК Октант, яка не брала участі в торгах. Після цього пул активів був виставлений на повторні торги на майданчику DebtX ще чотири рази, однак, участь у кожному з чотирьох аукціонів брали тільки дві компанії, нові учасники заявок не подавали. Ці аукціони проходили за "голландської моделі", тобто ціна поетапно знижувалася. Під час четвертого аукціону 7 червня ФК Скай, яка в березні пропонувала за актив 906,2 млн грн, зупинила торги на ціні 182,5 млн грн.

Враховуючи цю інформацію, ФГВФО звернувся до НБУ, в заставі якого знаходиться більша частина активів, що входять в пул Дельта Банку, для спільного прийняття рішення. 8 липня Нацбанк скасував своє рішення від 9 квітня за погодженням реалізації пулу активів, переданих Дельта Банком у заставу НБУ і повідомив про це ФГВФО листом.

Раніше Фонд гарантування побачив змову компанії Веревського у спробі купити активи Дельта Банку за 4% вартості.

Більше половини вкладників Дельта Банку не звернулися за компенсацією.

DT.UA писало, що банкрутство "Дельта Банку" стало найбільшим на банківському ринку за всю історію незалежної України ("Приватбанку" було підставлено багатомільярдне держбюджетне плече).

У жовтні 2016 року суд зобов'язав колишнього власника "Дельта Банку" Миколу Лагуна виплатити 3,9 млрд грн боргу "Ощадбанку".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі