ФГВФО пропонує збільшити гарантовану суму відшкодування до 800 тисяч гривень

Поділитися
ФГВФО пропонує збільшити гарантовану суму відшкодування до 800 тисяч гривень © inpress.ua
Підвищувати гарантовану суму пропонують у два етапи.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО), в якому високо оцінили діяльність українських банків, пропонує з наступного року почати поетапне збільшення гарантованої суми відшкодування з 200 тис. грн до 500-800 тис. грн. Про це повідомив директор-розпорядник ФГВФО Костянтин Ворушилін в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна".

"Воно (збільшення гарантованої суми відшкодування – ред.) має бути поступовим, його потрібно закріпити законом, щоб потім не було шляхів до відступу. На сьогоднішній день ми вважаємо, що потрібно виходити поступально з цифрою 500-800 тис. грн суми гарантування з 2019 року", - сказав він.

При цьому Ворушилін додав, що для підвищення гарантованої суми відшкодування потрібно мати сильну економіку.

"Зараз у нас є певна впевненість у стабільності сектора, тому ми за те, щоб потихеньку збільшувати суму гарантування. Це додатково дасть приплив вкладів у банківський сектор, що дасть можливість того ж Мінфіну робити запозичення у банків через облігації. Все взаємопов'язано", - зазначив він.

Ворушилін повідомив, що за 20 років свого існування ФГВФО виплатив відшкодування вкладникам на суму 93,8 млрд грн. Для виплати відшкодувань в кризовий період ФГВФО довелося залучати позикові кошти.

"Щодо боргу Нацбанку, то там залишилося 2,5 млрд грн, але вони покриті держоблігаціями, які були власністю Фонду ще до кризи 2013 року. Тому відсотки за кредитами і відсотки за облігаціями нівелюються, і ми не вважаємо це навантаженням. Тільки закінчиться термін за цими облігаціями, будуть погашені і облігації, і кредити НБУ. Що стосується Мінфіну, то у нас залишилося основного боргу 58,5 млрд грн, не рахуючи відсотків під 10-12,5%. Виходить, що ми залучили фінансування на 59,5 млрд грн, а повинні повернути 145 млрд грн! Аморально було навішувати за допомогою МВФ нам такі ставки запозичень", - сказав він.

Він також нагадав, що ФГВФО почав достроково погашати векселі, видані в обмін на ОВДП, випуск яких був здійснений для надання кредитів ФГВФО в 2014-2016 рр.

"Ми боролися за дострокове погашення векселів Мінфіну, щоб знизити навантаження, і Кабмін, нарешті, прийняв постанову. Ми вже здійснили першу операцію на 1 млрд грн... Ми чекаємо кінця року, і надлишок ми будемо намагатися при першій можливості повернути Мінфіну", - запевнив він.

Читайте також: Активи ФГВФО скоротилися до 14,66 мільярдів гривень

Як писав у своїй статті для DT.UA Павло Гайдуцький, академік НААН, директор Інституту стратегічних оцінок при Президентському фонді Леоніда Кучми "Україна", зобов'язання Фонду гарантування вкладів фізичних осіб зросли майже у сто разів і досягли 80 млрд грн. Це в 20 разів перевищувала доходи фонду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі