ФГВФО оскаржить у Верховному суді скасування ліквідації банку "Хрещатик"

Поділитися
ФГВФО оскаржить у Верховному суді скасування ліквідації банку "Хрещатик" Крапку в справі банку "Хрещатик" має поставити Касаційна палата Верховного суду
Рішення про скасування відкликання банківської ліцензії "Хрещатика" було прийнято Шостим апеляційним адмінсудом 28 березня.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб 1 квітня подав касаційну скаргу на судове рішення про скасування віднесення банку "Хрещатик" до неплатоспроможних і відкликання його ліцензії. Скаргу розглядатиме Касаційна палата Верховного суду, повідомляє прес-служба ФГВФО.

Шостий апеляційний адміністративний суду 28 березня залишив без задоволення скаргу Національного банку України та ФГВФО на рішення Окружного адміністративного суду Києва від 27 грудня 2018 року про скасування ліквідації банку "Хрещатик". Згідно з цією постановою суду НБУ зобов'язаний повернути банку банківську ліцензію, а ФГВФО - повернути банку свідоцтво учасника Фонда. Суд також скасував рішення ФГВФО про введення тимчасової адміністрації до банку "Хрещатик" і його ліквідацію.

Раніше повідомлялося, що 84% кредитного портфеля банку "Хрещатик" на суму 3,38 мільярдів гривень - інсайдерські кредити, 85% цінних паперів – сміттєві.

У липні 2016 року прокуратура звинувачувала працівників банку "Хрещатик" в розкраданні депозитів на 81 мільйонів гривень. За чотири роки службовці банку обікрали 54 вкладників.

ФГВФО звинуватив керівництво та службових осіб банку "Хрещатик" в здійсненні низки кримінальних правопорушень. За результатами проведеного аудиту активів і зобов'язань банк фонд виявив численні факти, які могли стати причиною великих витрат і недоотримання прибутку.

НБУ 5 квітня 2016 року відніс КБ "Хрещатик" до категорії неплатоспроможних, а 2 червня того ж року прийняв рішення про відкликання банківської ліцензії та ліквідації фінустанови.

За даними НБУ, кінцевими власниками банку "Хрещатик" були Андрій Іванов (37,44% акцій), територіальна громада Києва в особі КМДА (25%), Микола Солдатенко (24,24%) і ряд міноритарних власників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі