ФДМ офіційно оголосив конкурс з приватизації Західенерго і Київенерго - Економіка - dt.ua

ФДМ офіційно оголосив конкурс з приватизації "Західенерго" і "Київенерго"

5 жовтня, 2011, 08:30 Роздрукувати

Фонд державного майна (ФДМ) оголосив приватизаційні конкурси з продажу 45,103% акцій енергогенеруючої компанії ПАТ "Західенерго" і 25% акцій ПАТ "Київенерго".

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Відповідне оголошення опубліковано в офіційному виданні "Відомості приватизації".

Конкурс із продажу акцій енергокомпаній відбудеться 25 листопада.

Як повідомлялося, уряд України 3 жовтня оприлюднив розпорядження №№ 930-р і 931-р від 21 вересня 2011 року, якими затверджено умови продажу "Західенерго" і "Київенерго".

Стартова ціна 45,103% акцій "Західенерго"
затверджена в розмірі 1,932 млрд грн, 25% акцій "Київенерго" - 432,305 млн грн.

Учасником конкурсу може бути компанія, що займається такою ж діяльністю або володіє контрольним пакетом аналогічної компанії.

До конкурсу не буде допущено претендентів, у статутному капіталі яких частка будь-якої держави або держпідприємства прямо чи опосередковано перевищує 25% (часток, паїв).

Потенційний покупець не має права без згоди ФДМ протягом п'яти років голосувати за зміну статутного капіталу товариства або зміна номіналу акцій.

Окрім того, він зобов'язаний забезпечити погашення заборгованості підприємств за кредитами, наданими під державні гарантії, а також не допустити створення простроченої заборгованості за платежами до бюджетів різних рівнів та соціальних платежів.

Серед вимог до претендентів: вони повинні генерувати/постачати не менше 30% від обсягів генерації/постачань електроенергії "Західенерго" і "Київенерго" відповідно. Ще одна вимога конкурсу з продажу "Західенерго" - частка українського вугілля в постачаннях на ТЕС повинна становити мінімум 70%.

Стосовно "Західенерго" потенційний покупець повинен до липня 2012 року розробити проект програми розвитку технічного переоснащення на період до 2016 року, передбачивши в ньому заходи з реконструкції блоків Бурштинської, Добротвірської і Ладижинської ТЕС з приведенням їх регулюючої здатності у відповідність до вимог ENTSO-E.

Уряд при проведенні чергового етапу приватизації енергокомпаній вирішив зберегти за собою блокуючі пакети акцій.

У цій ситуації експерти називають найбільш імовірним покупцем пакетів акцій "Західенерго" і "Київенерго" холдинг ДТЕК, якому вже належить 24,99% акцій "Західенерго" і 39,98% акцій "Київенерго".

"Західенерго" експлуатує 23 енергоблоки на Бурштинській, Ладижинській і Добротвірській ТЕС сумарною встановленою потужністю 4607,5 МВт.

"Київенерго" експлуатує практично всі енергетичні об'єкти, розташовані у столиці, за винятком Дарницької теплоелектроцентралі.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >