ФДМ допускає об'єднання "Турбоатому" і "Електроважмашу" в один консорціум

Поділитися
ФДМ допускає об'єднання "Турбоатому" і "Електроважмашу" в один консорціум © turboatom.com.ua
В уряді ще не визначилися, що робити з "Турбоатомом", але поспішати з його приватизацією не будуть.

Поспішати з приватизацією
Поспішати з приватизацією "Турбоатома" не будуть

Голова Фонду держмайна Ігор Білоус не виключає об'єднання "Турбоатома" і заводу "Електроважмаш" з метою посилення конкуренції України з найбільшими світовими концернами.

За його словами, те, що з недавніх пір обидва підприємства віднесені до розширеного списку об'єктів для приватизації у 2016-2017 роках "ще не означає, що завтра ми їх продамо".

"Попереду ще багато роботи по стратегіям, і, можливо ми будемо створювати консорціум або концерн з підприємств, що виробляють цю продукцію", - сказав Білоус в ефірі телеканалу News One вранці у четвер, 1 вересня.

За словами Білоуса, створення такого об'єднання необхідно для посилення конкуренції зі світовими компаніями - General Electric, Alstom, Siemens, які виробляють весь спектр продукції цього напрямку - не тільки турбіни, як "Турбоатом", але генератори, котли і т. д.

"Для того, щоб конкурувати з такими компаніями на 100%, нам необхідно об'єднувати підприємства цієї групи, і ми можемо це зробити. Я не виключаю можливості, що "Турбатом" буде об'єднаний з подібними підприємствами, наприклад, з "Електроважмашем", який випускає генератори", - підкреслив глава ФДМ.

При цьому він зазначив, що "Турбоатом", наприклад, "більш підготовлений до будь-яких дій", ніж "Електроважмаш". У той же час, щодо "Турбоатому" можуть бути прийняті й інші рішення.

"Сьогодні нам потрібно зрозуміти, що ми робимо з цим підприємством, ми його поставили в список, ми зробимо аналіз, підготуємо документацію...", - резюмував Білоус.

Напередодні Кабмін схвалив приватизацію більше сотні нових держпідприємств, в числі яких опинилися і "Турбоатом" і "Електроважмаш".

Питання про необхідність машинобудівного об'єднання з участю "Турбоатому" і "Електроважмашу" вже піднімалося Україною, зокрема, ще в 2006 році не вдалася спроба створення держкорпорації "Укренергомаш" на базі харківських підприємств, у тому числі з-за того, що міноритарії "Турбоатома" виступили проти його включення в нове об'єднання.

"Турбоатом" - єдиний в Україні виробник турбінного устаткування для гідро-, теплових і атомних електростанцій. Географія поставок підприємства охоплює 45 країн Європи, Азії, Америки і Африки.

Компанія в 2015 році збільшила дохід від реалізації – на 40%, до 2,8 млрд грн. чистий прибуток в 2,6 рази - до 1 млрд 632,8 млн грн.

Державі належить 75,22% статутного капіталу "Турбоатома", ще більше 16% спільно володіють венчурні інвестфонди під управлінням КУА "Сварог Ессет Менеджмент", пов'язаної з підприємцем Костянтином Григоришиним.

ДП "Завод "Електроважмаш" відповідає МЕРТ і відноситься до стратегічних. Виробляє транспортне обладнання для шахт і залізниць, а також турбо - і гідрогенератори і електрообладнання постійного струму. На частку його гідрогенераторів припадає 78% встановленої потужності українських ГЕС.

За оприлюдненими даними, в січні-вересні 2015 року чистий дохід підприємства склав 1,2 млрд грн проти 1,5 млрд грн за той же період 2014 року, чистий збиток - 53 млн грн проти чистого прибутку 84 млн грн.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі