ФАНТАСТИЧНА ЕКСПАНСІЯ - Економіка - dt.ua

ФАНТАСТИЧНА ЕКСПАНСІЯ

26 квітня, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №16, 26 квітня-11 травня

19 квітня у столичній галереї «Лавра» відбувся незвичний фестиваль, який справедливо можна було назвати «зануренням у майбутнє»...

19 квітня у столичній галереї «Лавра» відбувся незвичний фестиваль, який справедливо можна було назвати «зануренням у майбутнє». Лідер світової електронної промисловості — компанія Samsung Electronics — демонструвала українському виробнику весь спектр своїх новітніх досягнень. Домашні кінотеатри та цифрові телевізори, відеомагнітофони та відеокамери, аудіотехніка — наводити «весь список» укупі з технічними характеристиками — річ украй невдячна і безглузда. Просто це треба бачити. І чути. А ще краще — користуватися день у день, емпіричним шляхом втілюючи в життя банальну формулу «поліпшення якості життя».

У чому секрет феноменального успіху компанії Samsung Electronics? Звернемося до історії. З часу утворення компанії минуло 43 роки. Далекого 1970 року було випущено перший чорно-білий телевізор, а 1976 — мільйонний. З 1974 року Samsung Electronics починає виробляти пральні машини і холодильники, ще через років два — кольорові телевізори, а до кінця сімдесятих налагоджує виробництво мікрохвильових печей. Вісімдесяті роки: початок виробництва кондиціонерів, персональних комп’ютерів, експорт кольорових телевізорів у Японію, будівництво заводів і відкриття представництв у Португалії, Англії, Франції, Таїланді, Мексиці. 1986 року Корейська асоціація менеджменту присудила Samsung Electronics приз «Найкраща компанія року». До середини дев’яностих років обсяг експорту компанії сягнув десятків мільярдів доларів США, її включено в групу «А» відповідно до міжнародного кредитного рейтингу. Завершено розробки першого у світі біотелевізора, найлегших персональних телефонних пристроїв, починається масове виробництво перших у світі цифрових телевізорів, компанія володіє основною часткою світового ринку рідкокристалічних моніторів. Саме на обсяг їх випуску робиться сьогодні основна ставка. Бізнес принтерів — добрий приклад того, як компанія Samsung Electronics домагається успіху. Свою першу лазерну модель компанія випустила 1991 року, на дев’ять років пізніше, ніж перші конкуренти. Всього вісім років їй знадобиться на те, щоб виробити мільйон пристроїв. Із ще більшим запізненням (11 років) 1995 року почався випуск струменевих моделей, а до 1999 року загальний обсяг їх виробництва становив п’ять мільйонів. На 2001 рік компанія виготовила в цілому десять мільйонів лазерних і струменевих друкувальних пристроїв. Можливо, вітчизняні користувачі пам’ятають струменеві принтери Samsung Electronics, які постачалися кілька років тому на український ринок і продовжують працювати у своїх власників. Конструкція пристроїв, їхні технічні характеристики і ціна виявилися настільки вдалими, що Lexmark та Xerox уклали з Samsung Electronics угоду, відповідно до якої та припинила поставки під власною торговою маркою. Бізнесу з виробництва моніторів нещодавно виповнилося двадцять років, а торік відбулася воістину знакова подія — злилися моніторний і телевізійний підрозділи корпорації. Зростають і продажі: якщо 2000 року Samsung Electronics посідала перше місце у 29 країнах світу, то 2001 року вона стала лідером у 37. Цей процес відбувається на тлі зменшення ринкової частки японських і тайванських виробників. У січні 1999 року корпорація здобула приз «Краща компанія з виробництва побутової електроніки», який щорічно присуджує журнал Forbes Global.

За сорок років свого існування Samsung Electronics перетворився на корпорацію світового масштабу завдяки спільній науково-дослідній діяльності і дослідно-конструкторській роботі з провідними закордонними партнерами, капіталовкладенням та обміну передовими технологіями. Нещодавно «Інтел корпорейшн» підписала декларацію про наміри вкласти 100 мільйонів доларів у спільні проекти з Samsung Electronics. Обмін передовими технологіями з партнерами «Майкрософт» і «Компак» з розробки найшвидшого у світі мікропроцесора Alpha Chip — ще один ключовий проект компанії. На сьогодні 53 торгові представництва і 21 виробниче об’єднання Samsung Electronics працюють у 46 країнах світу. Глава представництва Samsung Electronics в Україні пан Джей Чан Йон особливо підкреслив, що корпорація розглядає нашу країну «не лише як перспективний і багатообіцяючий ринок для своєї продукції, а й як країну, суспільні інтереси якої близькі і зрозумілі його компанії».

А тепер про «близьке і зрозуміле» докладніше. Сьогодні у світі визнано не лише досягнення Samsung Electronics у світі високих технологій, а й широку громадсько-благодійну діяльність компанії. Рівно п’ять років тому, 1997 року, почалося плідне співробітництво між компанією Samsung Electronics та Міжнародним олімпійським комітетом (МОК). Тоді було підписано угоду, і компанія набула статусу всесвітнього партнера Олімпіади. Корпорація не лише пропагує і підтримує здоровий спосіб життя своїх працівників, а й усіляко сприяє розвитку професійного й аматорського спорту в країнах, де діють її підрозділи і представництва. Україна не є винятком. Компанія Samsung Electronics виступала генеральним спонсором олімпійської збірної України на літніх Олімпійських іграх 2000 року в Сіднеї і зимовій Олімпіаді 2002 року в Солт-Лейк Сіті. Компанія також була офіційним спонсором національної збірної України з футболу на відбірних іграх Чемпіонату світу 2002 року. Що особливо приємно відзначити, внесок компанії в спортивний розвиток країни не залежить від успіхів і невдач конкретних спортсменів чи команд, адже лише підвищенням загального рівня спортивного розвитку країни можна домогтися найкращих результатів на внутрішніх і міжнародних спортивних змаганнях. Цілком дотримуючись цієї лінії, компанія Samsung Electronics оголосила про підписання з Федерацією футболу України угоди, відповідно до якої, вона стає офіційним спонсором національної і молодіжної збірних України з футболу на 2002—2003 роки. Причина — не лише масова популярність цього виду спорту в українському суспільстві, а й справжня зацікавленість у підвищенні майстерності українських футболістів і у вихованні нового покоління українських футбольних зірок.

І ще одна приємна для українського споживача новина: компанія Samsung Electronics оголосила про встановлення нових термінів гарантії на всю техніку. З 1 лютого нинішнього року термін гарантії на всю продукцію Samsung Electronics становить три роки від дня купівлі, з яких протягом останніх 24 місяців виготовлювач гарантує лише безплатне усунення дефектів виробу. Це стало ще одним досягненням маркетингової стратегії компанії, що базується на невтомній турботі про покупців. Адже, в кінцевому підсумку, майбутнє компанії перебуває в руках клієнтів.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво