Єврорада вирішила виділити Греції шостий транш - Економіка - dt.ua

Єврорада вирішила виділити Греції шостий транш

24 жовтня, 2011, 05:26 Роздрукувати

Керівники країн єврозони домовилися про стратегію з підготовки самітів ЄС і єврозони, які відбудуться у середу, заявив на прес-конференції у Брюсселі за підсумками саміту зони євро голова Євроради Херман Ван Ромпей.

Він зазначив, що технічна робота у дні до 26 жовтня триватиме на різних рівнях, включаючи Раду міністрів економіки і фінансів.

Х.Ван Ромпей назвав п'ять пунктів глобальної стратегії.

Це, перш за все, енергійні дії всіх урядів, аби забезпечити прийнятні державні фінанси і домогтися економічного зростання. Мова, за словами Х.Ван Ромпея, йде про завдання у бюджетній сфері і прискорення структурних реформ.

"До середи деякі держави-члени повинні переконати своїх колег реалізувати обіцяні ними заходи", - сказав голова Європейської Ради.

Потім Х.Ван Ромпей назвав "надійне рішення щодо Греції". Він привітав антикризові заходи, що вживаються Грецією, і рішення Єврогрупи стосовно виділення шостого траншу фінансової допомоги цій країні.

Голова Євроради вказав на необхідність заходів проти поширення боргової кризи на інші країни. Мова, за його словами, йде про максимально можливе збільшення ресурсів Європейського фонду фінансової стабільності.

Необхідне також відновлення довіри по відношенню до банківського сектору. Усі згодні, що потрібен скоординований план рекапіталізації банків, щоб покращити їх фінансування, зазначив Х.Ван Ромпей. Домовленість міністрів фінансів має бути фіналізовано в середу.

І, нарешті, ЄС потребує кращого економічного управління і більшої інтеграції зони євро. У короткостроковій перспективі мова йде про покращення організації та бюджетного і економічного нагляду. У середньостроковому плані потрібна значна економічна конвергенція, більш надійні механізми дотримання правил і більш поглиблений економічний союз.

"Всі ці п'ять складових пов'язані між собою як технічно, так і політично. Вони всі є часткою одного і того ж пакету заходів. Потрібна додаткова робота, ось чому рішення щодо них буде прийнято на наступному саміті. Тобто, в якомусь сенсі, ми відкладаємо нараду на середу", - сказав голова Європейської Ради.

 

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >