ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕТАЛОН У ВІТЧИЗНЯНОМУ КРЕДИТУВАННІ - Економіка - dt.ua

ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ЕТАЛОН У ВІТЧИЗНЯНОМУ КРЕДИТУВАННІ

15 листопада, 2002, 00:00 Роздрукувати Випуск №44, 15 листопада-22 листопада

Євроклас—євросервіс—єврокредит Протягом століть людство формувало поняття еталона життя. Мода,...

Євроклас—євросервіс—єврокредит

Протягом століть людство формувало поняття еталона життя. Мода, мистецтво, законодавство, фінансові системи, атрибути побуту і навіть мови народів світу, зародившись у метрополіях Європи, століттями переносилися в колонії, аби прищепити цей еталон на нових територіях. Проте еталон Європи гармонійно закладений не в окремих його атрибутах, а в єдності досконалих стандартів. Європа — єдність самобутності, індивідуальності й однаково високого класу.

Уявлення про євроклас, звісно ж, у деталях різниться у свідомості різних людей. Проте загалом усі визнають: за цим стоїть високий стандарт, рівень якості й комфорту. По-європейському висококласним може бути і банківський сервіс, який сприяє підвищенню якості життя. Причому не колись у примарному майбутньому, а вже сьогодні та щодня. Практика свідчить, що час настав. Підхід затребуваний як суспільством, так і економікою, а головне — його можливо реалізувати. Це, зокрема, підтверджують сотні кредитів (у сумі на мільйони доларів), які надає щокварталу Діамантбанк індивідуальним та корпоративним клієнтам у рамках власної програми «Євроклас вашого життя». Здавалося б, кого сьогодні здивуєш банківським кредитом? І все-таки параметри й умови надання єврокредиту привабили позичальників.

Індивідуальний єврозахист

Сьогодні, користуючись кредитними продуктами програми «Єврозахист», клієнт може вибрати для себе автомобіль, прийти в Діамантбанк й у триденний термін отримати кредит на європейських (з урахуванням ризиків та ставок) умовах: 25% передоплати від вартості авто, будь-який термін кредитування — від одного до п’яти років, максимальна відсоткова ставка — 14% річних. У заставі перебуває сам автомобіль — жодної додаткової застави не потрібно. Ніякі додаткові витрати, комісії при видачі кредитів клієнтові не загрожують — номінальна відсоткова й ефективна ставки рівні.

Єврозахист передбачає і відповідний сервіс, який неможливо забезпечити без чітко відпрацьованої договірної бази й інфраструктури. Так, привабливості кредитів сприяє спільна праця Діамантбанку з найбільшими українськими автодилерами: «АВТ Баварія» (ексклюзивний імпортер автомобілів BMW), «Автомобільним домом «Україна Мерседес-Бенц» (ексклюзивний імпортер автомобілів Mercedes-Benz). У результаті 90% всіх авто, придбаних у кредит у зазначених автосалонах, оформляються через Діамантбанк. А безбалансове відділення Діамантбанку на території «АВТ Баварія» взагалі дозволяє оперативно вирішувати питання кредитування на місці, без візиту клієнта в банк. Працюють генеральні угоди з іншими компаніями-автодилерами, аби клієнт, таким чином, мав можливість вибору.

Другу групу кредитів — під придбання нерухомості — надають на тих самих умовах. З тієї лише різницею, що в заставі буде житло, яке купується.

Тобто програма «Єврозахист» вирішує для приватних осіб два важливих питання: придбання житла або транспортного засобу.

Гнучкий бізнес-кредит

Програма «Євробізнес» орієнтована на сегмент ринку юридичних осіб. Крім звичного кредитування представницьких, комерційних авто або офісної, виробничої, торговельної нерухомості (під 14 і 25% річних, відповідно у валюті та гривні), тут приготовлено низку досить оригінальних кредитних продуктів. Хто намагався коли-небудь брати в борг, приміром, під заставу товару, зможе їх оцінити. Адже найчастіше в цьому разі виникають проблеми, які важко розв’язати: оцінка вартості товару, його фіксація, ризики, пов’язані з його переміщенням. У Діамантбанку на цей випадок відпрацьовано програму кредитування під заставу товару: а) на складі, б) в обороті.

— Якщо до нас приходить клієнт, котрий не має у власності основних засобів (нерухомість, транспорт, устаткування), які могли б стати фіксованою заставою, то й під заставу товарів у зручній для нього формі ми зможемо вибудувати кредитну схему. Під це підготовлено юридичний пакет, є довгострокові угоди з оцінювачами, страховиками та зберігачами товару. Зробити дисконт у 50% і оцінити за мінімальною вартістю може кожен, але це не завжди влаштовує клієнта. Найголовніше, що діє ефективна система оцінки застав, яка дозволяє клієнтові одержати максимально можливу суму в кожній конкретній ситуації.

На потік поставлено і кредитування для придбання устаткування, що дозволяє вирішити питання розширення виробничої бази. Необхідне устаткування можна придбати або шляхом кредитування під його заставу, або за лізинговою схемою. У рамках цієї програми підписано угоди з основними виробниками та імпортерами устаткування для магазинів, ресторанів, підприємств громадського харчування, хімчисток, інших підприємств сервісу.

Але й це ще не все. Менеджмент банку відпрацював і овердрафтну форму кредитування. З її допомогою підприємство може поповнювати свої оборотні кошти. У цьому разі ліміт становить у середньому 25—30% від індивідуальних надходжень на його розрахунковий рахунок, зважених за останні три місяця.

* * *

Кредит потрібен усім, хто розвивається. У цьому його комерційна суть. Філософія Діамантбанку передбачає кредитування підприємства під розвиток, під його бізнес, на відміну від лихваря, який позичає під певний предмет і чекає повернення грошей.

— Сьогодні банк у рамках програми «Євроклас вашого життя» максимально орієнтований на запити клієнта. У Діамантбанку переконані — якщо банк розуміє бізнес клієнта, то вирішує для себе 80% питань стосовно видачі кредитів. Програми, проекти й сама система Діамантбанку спрямовані на те, аби економічні ресурси банку перетворилися для кожного клієнта на повсякденну якість життя європейського класу...

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво