Європейські офшори: перетягування податкового каната - Економіка - dt.ua

Європейські офшори: перетягування податкового каната

3 червня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №21, 3 червня-10 червня

Об’єднання під дахом ЄС країн із такими різними інтересами: Німеччини та Франції, з одного боку, і ...

Об’єднання під дахом ЄС країн із такими різними інтересами: Німеччини та Франції, з одного боку, і Люксембургу, Бельгії й Австрії — з іншого, стало причиною тривалих і малорезультативних суперечок про те, хто й як повинен оподатковувати відсотки на банківські вклади нерезидентів. Німеччина та Франція, які потерпають від відпливу капіталу за кордон, наполягали на оголошенні податкової війни офшорам. І навпаки, країни, куди ці капітали перетікають, зацікавлені в подальшому збереженні нинішньої ситуації.

А ця ситуація ускладнювалася ще й тим, що Швейцарія, у чиїх банках, за даними європейських митарів, осіло 1,2 трильйона швейцарських франків, або 975 млрд. дол., що належать іноземцям, до складу ЄС не входить. Проте й на неприєднану Швейцарію знайшлася політична управа. І національні банки після багаторічних торгів та сперечань погодилися піти на поступки, щоправда, не поступившись принципами збереження священної банківської таємниці. Вони взяли на себе зобов’язання самостійно стягувати податок із банківського доходу нерезидентів, передаючи три чверті від зібраної суми до бюджету країни, громадянином якої є вкладник, без надання певної інформації про самого вкладника.

Ці правила мали набрати чинності ще в січні нинішнього року, проте Люксембург та інші країни попросили ще трохи часу для затвердження національними парламентами необхідних законодавчих реформ. Отож закон має набрати сили лише з липня, та ще й у досить вихолощеному вигляді. Після численних поправок і змін оподатковуватиметься лише банківський відсоток по вкладах фізичних осіб, а також доход по облігаціях. Із прибутку на трастовий і акціонерний капітал податок не стягуватимуть. Утім, 2007 року Єврокомісія пообіцяла повернутися до розгляду цього питання з метою пожорсткішання вимог із оподаткування офшорного капіталу.

За оцінками експертів, суттєвого матеріального результату після набрання чинності нового законодавства очікувати не доводиться. Чарльз Герман, партнер цюріхської фірми KPMG, прогнозує, що Швейцарія зможе зібрати від 30 до 50 мільйонів швейцарських франків. При цьому значну частину внесків або перетворять на трастовий капітал, або переведуть до Сінгапуру, котрий, як і раніше, не збирається оподатковувати банківський доход.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво