Eurostat назвав найбагатшу і найбіднішу країну ЄС

Поділитися
Люксембург є ​​найбагатшою країною Євросоюзу згідно з показниками ВВП на душу населення щодо середнього показника ВВП по всіх країнах ЄС. При цьому даний показник у Люксембурзі в шість разів перевищує аналогічний у Болгарії - найбіднішої країни блоку (283% проти 43%).

Про це свідчать дані європейського статистичного агентства Eurostat. При цьому середній показник ВВП на душу населення (за паритетом купівельної спроможності) в єврозоні знаходиться на рівні 108%.

Настільки високий показник Люксембургу почасти пояснюється тим фактом, що багато громадян сусідніх держав (Франції, Німеччини та Бельгії) працюють в Люксембурзі, але не живуть там, говориться в прес-релізі Eurostat.

На другому місці за показником ВВП на душу населення (за ПКС) знаходиться Голландія (134%). Далі з невеликим відривом йдуть Данія, Ірландія та Австрія, які розділили між собою почесне третє місце з показником на рівні 125%.

У 2007 р. Ірландія була другою країною ЄС за показником ВВП на душу населення (за ПКС). Проте вже в 2008 р. країна скотилася на третє місце через кризу , що розгорілася в банківському секторі і проблем на ринку нерухомості. У 2010 р. боргова криза вдарила по Греції, знизивши її показник ВВП на душу населення (за ПКС) з 94% (у 2008 р. і 2009 р.) до 89%.

Країни Центральної та Східної Європи залишаються у нижній частині таблиці добробуту європейських держав за версією Eurostat. Так, показник ВВП на душу населення (за ПКС) в Румунії знаходиться на рівні 45%, Латвії - на рівні 52%, Литві - 58%, у Польщі - на рівні 62%.

Нагадаємо, що згідно з даними соціологічної компанії Gfk в 2010 р. Україна посіла передостаннє місце у списку купівельної спроможності громадян в Європі. Тоді, згідно з дослідженнями, середній річний дохід громадянина України склав 2731 дол

Серед найбідніших країн опинилися колишні країни Югославії, а також Молдова, Білорусь і Україна на передостанньому місці. Жителі цих країн мають у середньому менше третини від купівельної сили заможних європейців. Винятком стали лише Хорватія і Словенія.

Зазначимо, що дослідження проводилося в 42 європейських країнах. Після відрахування податків та соціальних нарахувань статистики з'ясували, що в середньому по Європі річний заробіток становить 11 тис. 945 євро.

Раніше, швейцарський банк Credit Suisse зберіг статус України як однієї з найбідніших країн Європи. Відповідно до звіту Global Wealth 2010, за рівнем добробуту громадян Україна посіла передостаннє, 39-е, місце, випередивши лише Молдову. Середній річний дохід громадянина України склав 2731 дол, що на 200 дол більше, ніж у Молдові. За останні 10 років доходи українців зросли майже в три рази.

У 2009 р. Україна опинилася в лідерах серед європейських країн за рівнем інфляції. Згідно зі звітом агентства Eurostat, зростання споживчих цін за січень-листопад 2009 р. в Україні склав 11,3%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі