ЄС вважає «дуже щедрими» свої пропозиції щодо ЗВТ з Україною - Економіка - dt.ua

ЄС вважає «дуже щедрими» свої пропозиції щодо ЗВТ з Україною

24 лютого, 2011, 19:31 Роздрукувати

Пропозиції, сформульовані Єврокомісією в рамках переговорного процесу з Україною про створення зони вільної торгівлі, дуже щедрі і покривають більше 90% української економіки.

 

Про це в інтерв'ю «Дзеркалу тижня. Україна» заявив посол Франції в Україні Жак Фор. 
 
Водночас  він підкреслив, що будь-які переговори економічного характеру «повинні базуватися на існуючих торгових потоках і обсягах, а не на фантазіях і теоретичних припущеннях». 
 
«Якщо виходити з цього принципу, то нам не зовсім зрозуміла позиція, з якою сьогодні виступає українська сторона, запитуючи квоти на експорт сільськогосподарської продукції, що абсолютно не відповідають тим обсягам, які мали місце протягом останніх років. Тому що ті квоти, які сьогодні критикуються як українськими офіційними органами, так і деякими ЗМІ, значно перевищують обсяги експорту, що реалізуються вашою країною в останні роки. Висловлюючи таку негативну позицію, забувають згадати про той факт, що у всіх угодах про зону вільної торгівлі, укладених ЄС з іншими партнерами, фігурує положення про перегляд, який передбачає можливість зміни відповідних квот, якщо обсяги торгівлі збільшуються», - заявив дипломат. 
 
У підсумку, за його словами, нинішня українська позиція спричинила до того, що «конкретна сфера - агробізнес - сьогодні стає не чинником подальшого просування переговорів, а навпаки, блокує їх на шкоду іншим сферам і іншим секторам економіки, зокрема промисловому, перешкоджає залученню іноземних інвестицій, необхідних для подальшої модернізації економічного потенціалу країни». 
 
«Сьогодні нам необхідно спільно прийти до певного угоди, що дозволяє вирішити дану ситуацію шляхом включення до тексту документа про зону вільної торгівлі положень про перегляд, які врегулювали б питання збільшення відповідних квот, а також дозволили б покращити показники бізнес-клімату в Україні, що сприяли б приходу іноземних інвесторів і модернізації української економіки», - вважає посол. 
 
Докладніше читайте у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Тетяни Силіної з Жаком Фором.
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >