ЄС вирвався в лідери з експорту зерна, і все завдяки Україні - Економіка - dt.ua

ЄС вирвався в лідери з експорту зерна, і все "завдяки" Україні

6 травня, 2011, 15:28 Роздрукувати

У 2010 році ЄС збільшив експорт аграрної продукції на 21% до 91 млрд. євро. Цьому у значній мері сприяли обмеження експорту зерна, введені Росією і Україною.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Про це свідчать дані Європейської комісії.

Так, ЄС вперше за останні 4 роки знову став нетто-експортером аграрної продукції. 75% приросту пов'язано зі збільшенням обсягів експорту в натуральному вираженні, 25% - зі зростанням цін.

ЄС став після США другим найбільшим у світі експортером аграрної продукції. 60% експортованої продукції довелося на готову продукцію, з яких 5% - на експорт вина, яке зафіксувало найбільший приріст поставок.

Приріст експорту аграрної продукції був зумовлений зростаючим попитом з боку таких країн, що розвиваються, як Китай і Росія, а також зростаючими цінами на сільгоспсировину. 

Найбільш істотний приріст експорту з ЄС у грошовому вираженні був зафіксований в Росії- експорт в даному напрямку збільшився майже на третину, до 2,2 млрд євро. Тим самим Росія стала другим найбільшим ринком збуту аграрної продукції після США. Так, сильна посуха в Чорноморському регіоні, зокрема в Росії та Україні, змусила дані країни ввести обмеження експорту зерна, що дозволило істотно збільшити експорт пшениці з ЄС.

Разом з тим, ЄС як і раніше залишається найбільшим у світі імпортером аграрної продукції. Річний обсяг імпорту досяг в 2010 році 83 млрд. євро.

За матеріалами: ЛІГАБізнесінформ /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >