Енергетичні компанії Росії майже не постраждали від санкцій - FT

Поділитися
Енергетичні компанії Росії майже не постраждали від санкцій - FT Російські нафтові компанії майже не відчули тиск санкцій. © Комсомольская правда
Британське питання пише про рекордний видобуток нафти в РФ, попри західні санкції.

Для західних чиновників, які шукають ознаки того, що Росія під тиском санкцій США і ЄС переживає труднощі, рішення Exxon Mobil вийти з угоди з "Роснефтью" на 500 мільярдів доларів - це перемога. Але насправді це швидше виключення, а не правило.

Про це пише Financial Times, додаючи, що ключові російські індустрії здебільшого не постраждали від санкцій, які Вашингтон, Брюссель і інші західні союзники запровадили, щоб покарати Росію за вторгнення в Україну і анексію Криму.

Видобуток нафти і газу зростає, а економіка стійка в супереч сподіванням західних урядів на те, що болючий економічний тиск змусить Кремль сісти за стіл переговорів. Це може стати важливим уроком для уряду Великої Британії, який готується дати відповідь Москві, яку звинувачує у спробі вбити екс-шпигуна Сергія Скрипаля.

Видання зауважує, що адресні санкції, які обмежують можливості конкретних осіб подорожувати і вести бізнес в США, стали на заваді діловим зв'язкам. Але більш широкі обмеження, які повинні були завдати болю нафтовій, газовій і оборонній індустріям через перекриття для них доступу до важливих технологій і фінансування, здебільшого не привели до бажаних результатів.

Видання пише, що російський видобуток нафти в минулому році зріс до найвищого рівня за 30 років - до 10,98 мільйонів барелів на день. А річний видобуток досяг історичного максимуму. І все це нібито під тиском санкцій, які повинні були нашкодити енергетичній індустрії. Хоча не зрозуміло, як це нарощення видобутку, про яке пише Financial Times, відулося в той час, як Москва і ОПЕК весь минулий рік, навпаки, скорочували видобуток для зменшення перенасичення ринку.

"Стійкість до санкцій була дуже високою. Зараз ми не бачимо серйозних наслідків. Це багатох здивувало", - цитує видання директора "Енергетичного центру Сколково" Тетяну Мірову.

Financial Times пише, що деякі аналітики вказували на рецесію в Росії у 2015 і 2016 роках як на доказ дії санкцій. Але це сталося здебільшого через падіння світових цін на нафту.

Американський закон про санкції, ухвалений торік, змусив деяких інвесторів і російські еліти нервувати. З'явилися страхи, що це обмежить можливості іноземних покупців російського боргу чи посилить обмеження для російських банків. Але більшість російських виконавчих директорів говорять, що у них справи йдуть нормально.

Раніше повідомлялося, що у США спрогнозували нові санкції проти РФ. Мова піде про санкції проти 13 росіян, яких у США раніше звинуватили у кібервтручанні в американські вибори.

Також повідомлялося, що Президент США Дональд Трамп продовжив на рік санкції проти Росії через те, що Росія продовжує представляти загрозу стабільності і територіальної цілісності України, а також зовнішній політиці США.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі