Експорт молочної продукції з України впав до історичного мінімуму

Поділитися
Експорт молочної продукції з України впав до історичного мінімуму Цінова кон'юнктура стала причиною падіння експорту молочної продукції
Вивезення продукції скоротилося на 40%.

У вересні з України було вивезено молочної продукції на 40% менше порівняно з аналогічним періодом минулого року, а саме на $ 18,3 млн. Це є найнижчим показником за весь час спостережень. Про це повідомила прес-служба Асоціації виробників молока, передає УНІАН.

"Істотне просідання в ціні вершкового масла і сухого молока на світовому ринку вплинуло на те, що Україна у вересні мала найнижчий показник експортної виручки від продажу молочних продуктів у 2018 році - $ 8,3 млн (мінус 21,8% в порівнянні з серпнем цього року і мінус 40% в порівнянні з вереснем минулого року)", - йдеться в повідомленні.

Наголошується, що найбільше скорочення відбулося по сухому молоку - на 48,5% та олії - на 50,2% - тим експортним категоріям, які приносили основну виручку в минулому році. Експорт молока і вершків за дев'ять місяців 2018 року склав 15,5 тис. тонн, що на 86,6% більше порівняно з аналогічним показником минулого року, в грошовому вираженні експорт склав $ 11 млн, що на 90,3% більше, ніж у січні-вересні минулого року.

Основними ринками збуту цієї продукції були Молдова з часткою 25,1% всіх поставок, Лівія (20,8%) і Польща (23%). Експерти також відзначили, що експорт молока і вершків згущених за 9 місяців приніс Україні $ 48 млн, що на 24,6% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

В натуральному вираженні експорт цієї продукції склав 29 тисяч тонн, що на 21,5% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Найбільше продукції цієї групи було поставлено в Бангладеш - на загальну суму $ 7,5 млн і Казахстан - на суму $ 6 млн.

При цьому експорт кисломолочної продукції на зовнішні ринки за січень-вересень 2018 року показав найбільший приріст - до $ 6,5 млн, що на 120% більше аналогічного періоду минулого року.

У натуральному вираженні цей показник склав 4 тис. тонн, що в 1,5 рази (49,7%) більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Найбільше продукції цієї групи продали в Казахстан на $ 6 млн і в Молдавії - на $ 1,8 млн. Також скоротилися продажі молочної сироватки - на 7,5% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року - до 23,5 тис. тонн. У грошовому вираженні цей показник склав 15,8 млн, або на 20,4% менше, ніж за аналогічний період минулого року, відзначили експерти.

Повідомлялося, що за сім місяців 2018 року експорт українських товарів зріс на 12,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і склав $ 26,9 млрд.

Як писало DT.UA, сільське господарство формує порядку 40% експортної виручки України і є одним з головних джерел надходжень у країну валюти. При цьому лише близько 6-8% валового продукту дають фермерські господарства. Це означає, що на сьогоднішній день саме фермерство є головним джерелом для інтенсивного зростання галузі. Але чи розуміє це держава, і чи готова вона надавати підтримку саме тому бізнесу, який реально її потребує? Читайте у статті Максима Празднікова "Бізнес на дотації" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі