Експерти вважають, що закон «Про ринок земель» ринку не допоможе - Економіка - dt.ua

Експерти вважають, що закон «Про ринок земель» ринку не допоможе

17 червня, 2011, 12:03 Роздрукувати

Головна ідея урядового законопроекту «Про ринок земель» полягає в тому, щоб зробити привабливішим володіння землею, ніж її продаж, тому не варто очікувати від прийняття закону ринкового сплеску.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

Таку думку в своїй статті для ZN.UA висловив експерт Центру «Реформування земельних відносин в Україні» Максим Федорченко.

Експерт відзначає кілька аспектів, які підтверджують цю тезу. По-перше, законопроект забороняє купівлю земель іноземцям. Разом з тим українці фактично позбавлені будь-яких обмежень.

«Фермерські господарства, які є юридичними особами, можуть отримати право купувати землю. Що це означає? Крім сприяння фермерському руху, це також означає, що заможні громадяни України таки зможуть створювати латифундії. Адже одночасно із дозволом купувати землю фермерські господарства отримають і дозвіл купувати інші фермерські господарства, разом із землею», - пише експерт.

Другим інструментом для обмеження ринкової активності стало введення багаторівневої системи переважного права. «Відмінність українського переважного права полягає в наступному: держава та місцеві громади отримують його без жодних обмежень... Їм надано право купувати будь-яку запропоновану до продажу ділянку. Відповідно, питання реалізації такого суперправа повністю віддано на «розсуд» чиновників (або «смотрящих»?)», - зазначає М. Федорченко.

Також експерт акцентує увагу на різкому зростанні прав Держземагентства та запланованому підвищенні орендних плат, що також обмежить розвиток ринкових відносин.

Раніше ZN.UA повідомляло, що на експертизу до адміністрації президента потрапив новий варіант законопроекту «Про ринок земель». З повним текстом законопроекту можна ознайомитися тут.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Максима Федорченка «Ринок землі: в очікуванні законодавчого дива».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >