Експерти: Відновлення економіки України в 2010 році відбувалося за рахунок виробничого сектора - Економіка - dt.ua

Експерти: Відновлення економіки України в 2010 році відбувалося за рахунок виробничого сектора

18 січня, 2011, 10:32 Роздрукувати

Відновлення економіки України після кризи 2010 року відбувалося в основному за рахунок виробничого сектора. Про це свідчать дані з промислового виробництва та виробництва електроенергії (на 11% і на 8,7% відповідно), сказали в коментарі для DT.UA експерти Центру Разумкова.

«Зростання ВВП України в 2010 році було дуже нерівномірним. Більшу частину ВВП у 2010 році дали саме виробничі підприємства, у той час як на невиробничих підприємствах зростання практично не було. Темпи промислового виробництва - значно вищі, ніж зростання ВВП. Якщо ВВП у 2010 році буде близько 4%, то промвиробництво - 11%», - відзначив провідний експерт Центру Разумкова Володимир Омельченко. «Ми бачимо, що зростання промислового виробництва було  навіть трохи вищим, аніж збільшення споживання електроенергії», - підкреслив він.

При цьому він вважає, що більш ніж двократна різниця між зростанням ВВП і зростанням виробництва електроенергії свідчить не про зростання частки «тіньової» економіки, а про те, що електроенергія споживалася саме на промислових підприємствах. «Я не думаю, що у 2010 році було якесь різке збільшення тіньового сектора», - зазначив експерт, додавши, що в попередні роки частка «тіньового» сектора в економіці була надзвичайно високою.

Директор економічних програм Центру Разумкова Василь Юрчишин також вважає, що частка «тіньової» економіки дуже висока і внутрішня політика у 2010 році жодним чином не сприяла її зниженню. У той же час він вважає, що значне зростання виробництва електроенергії може бути пов'язано і з великою зношеністю на металургійних підприємствах. «Це не тіньовий сектор, але він споживає дуже багато енергії», - сказав експерт.

Нагадаємо, що у 2010 році промислове виробництво в Україні зросло на 11% після обвалу в 2009 році на 21,9%, виробництво електроенергії - на 8,7%.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >