Експерти назвали причини, через які держбюджет-2014 приречений на невиконання

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Зокрема, серед таких чинників, - значні авансові переплати податків у 2013 році, які автоматично повинні зменшити сплату податків у 2014 році.

Окрім завищених очікувань розвитку економіки України, існує ще кілька факторів, які матимуть вкрай негативний вплив на виконання плану у держбюджеті-2014. Про це розповіли опитані ZN.UA експерти.

Серед таких факторів, як зазначає голова комісії з питань економічної політики Українського союзу промисловців і підприємців (УСПП) Юлія Дроговоз, - значні авансові переплати податків у 2013 році, які автоматично повинні зменшити сплату податків у 2014 р. "Обсяг авансових переплат обумовлено впровадженням нового підходу до розрахунку авансових платежів податку на прибуток. Фактично це означає, що доходи сплати податку на прибуток в 2013 включають значну частину доходів цього податку, яка мала б бути сплачена у 2014-му", - пояснює пані Дроговоз.

Перелік аргументованих "перешкод" реалізації запланованого бюджету доповнює і значний обсяг бюджетної заборгованості з ПДВ, яку необхідно погасити у 2014 році, - доповнює завідувач сектором грошово-фінансової стратегії відділу економічної стратегії Національного інституту стратегічних досліджень Олексій Молдован. - Станом на 1.11.2013 рік загальний обсяг ПДВ, що підлягає бюджетному відшкодуванню, склав 21,1 млрд грн, з якого 6,4 млрд має бути відшкодовано готівкою "грошима", а 14,7 млрд грн - в рахунок зменшення податкових зобов'язань з ПДВ наступних періодів. Виходячи з інформації про ситуацію у грудні, заборгованість лише зросла".

Також, як звертає увагу Молдован, необхідно враховувати виникли значні ризики неконтрольованого розростання наданих податкових пільг. "Подібну ситуацію сформувало прийняття Закону України "Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць". Він не тільки фактично знімає обмеження для практики застосування податкових стимулів, але і вводить ручний режим їхнього надання", - попереджає експерт.

При цьому експерти підкреслюють, що прийнятий бюджет через його нереалістичність прирікає на управління в ручному режимі і всю систему державних фінансів. І зокрема, процес розподілу виплат із рахунків Держказначейства - ця негативна практика, що супроводжується численними порушеннями, стала все більш часто застосовуватися в Україні.

У сформованих умовах практично неминуче подальше збільшення "силового тиску" фіскальних та інших держорганів на легальний бізнес і подальше погіршення інвестиційного клімату у країні.

Однак, як вважає старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь таке збільшення у поточних умовах неприпустиме, -, адже через економічну рецесію бізнес не має можливості забезпечити ті податкові платежі, які закладено у держбюджеті.

"Урешті-решт, з нього (бізнесу) щось і видавити неможливо, адже економічна рецесія почалася ще у 2012 році. Слід однозначно скорочувати план бюджетних доходів", - резюмував експерт. !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі