Експерт: Завдання номер один в економіці – понизити держвидатки і зменшити державну власність - Економіка - dt.ua

Експерт: Завдання номер один в економіці – понизити держвидатки і зменшити державну власність

19 лютого, 2010, 20:18 Роздрукувати Випуск №6, 19 лютого-26 лютого

Україні необхідно завершити перехід до ринкової економіки, адже реального, цивілізованого ринку в країні не було і немає...

Україні необхідно завершити перехід до ринкової економіки, адже реального, цивілізованого ринку в країні не було і немає. У цьому ключі головним завданням є зниження держвидатків і зменшення держвласності, заявив в інтерв'ю «ДТ» екс-голова ради НБУ і екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень Анатолій Гальчинський.

«Наша економіка перебуває нині у точці функціональної невизначеності й може еволюціонувати до кількох альтернатив. Вони, за великим рахунком, непередбачувані. Дається взнаки й те, що наше суспільство поки ще залишається в зоні історичного вибору, воно ще не минуло точки неповернення. Необхідно визначиться, чого ми хочемо — більше або менше держави в економіці?», - підкреслив експерт.

На його думку, існуючий рівень держвидатків є абсолютно неприйнятним.

«За попередніми оцінками, державне споживання (видатки консолідованого бюджету і Пенсійного фонду) перевищили торік позначку в 50% ВВП. Це — прямі вилучення з економіки, це половина новоствореної вартості», - відзначив економіст.

«Завдання номер один — знизити держвидатки мінімум на 6—7% ВВП. Розміри держвласності повинні бути зведені до мінімуму, до 15—17% сумарних активів», - вважає Гальчинський. При цьому, на його думку, необхідно провести політичну реабілітацію крупного капіталу, прийти до розуміння того, що це основа зовнішньої конкурентоспроможності, серйозних інновацій, вирішення багатьох соціальних проблем.

За словами експерта, Україні необхідний такий економічний і правовий клімат, при якому національний капітал будь-яких параметрів не шукав би «прикриття» під куполами політичних інститутів.

Докладніше про це читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським в свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво