Експерт: Виробництво твердого біопалива в Україні у 2010 році зросло на 45-50% - Економіка - dt.ua

Експерт: Виробництво твердого біопалива в Україні у 2010 році зросло на 45-50%

18 січня, 2011, 13:07 Роздрукувати

Виробництво твердого біопалива (паливних брикет та гранул) в Україні у 2010 році збільшилося на 45-50% до і склало близько 450 тисяч тонн. Про це повідомляє прес-служба Української асоціації виробників альтернативного твердого палива з посиланням на голову асоціації Івана Надєїна

«Головним локомотивом зростання став підвищений попит на українську продукцію в країнах ЄС, тоді як внутрішній ринок як і раніше знаходиться у зародковому стані», - зазначив Надєїн.

Близько 90% вітчизняної продукції у минулому році було експортовано до країн Європейського Союзу (Польща, Угорщина, Словаччина та інші країни), у той час як частка внутрішнього ринку не перевищила 10%. «Головна причина - невисокі темпи розвитку відновлювальної енергетики в Україні, нереформованість житлово-комунального господарства, відсутність стимулів для впровадження нових технологій у ЖКГ», - підкреслив експерт.

У зв'язку з цим складно прогнозувати, якими будуть обсяги виробництва твердого біопалива у 2011-2012 роках, вважають в асоціації. «Зовнішня кон'юнктура сприяє оптимістичним прогнозам, але якщо раптом закриють кордони або придумають якісь обмеження для нашої продукції, ситуація на ринку кардинально зміниться. Саме тому потрібно розвивати внутрішнє споживання твердого біопалива», - говорить Надєїн.

За словами експерта, на тлі перманентного підвищення ціни на енергоресурси, підвищення частки поновлюваних джерел в енергобалансі допоможе знизити витрати домогосподарств на обігрів приміщень.

«У 2009-2010 роках обігрів приміщень за допомогою паливних брикетів і гранул коштував на 40% дешевше, ніж обігрів за допомогою газу. Окрім того, виробництво тепла на ТЕЦ за допомогою біомаси в 1,6 раза дешевше, ніж за допомогою газу», - впевнений Надєїн.

«Потенціал України в сфері відновлюваної енергетики становить 80 мільйонів тонн умовного палива, з них 20 мільйонів тонн - це біоенергетика. Сьогодні цей потенціал використовується на 2%. 100%-ний показник, згідно з підрахунками, дозволив би Україні щорічно замінити більше 40% первинних енергетичних ресурсів, тому нам є куди рости», - підсумував Надєїн.

За підсумками 2009 року обсяг виробництва альтернативного твердого палива в Україні склав близько 300 тисяч тонн. Ціна на паливні брикети та гранули на українському ринку коливається на рівні 1000-1200 гривень за тонну, залежно від теплотворності та інших показників.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >