Експерт: Використання електронних квитків в Україні викликає масу проблем через неузгодженість нормативно-правової бази

Поділитися
Електронний квиток, який більшість українських суб'єктів авіабізнесу продають пасажирам, не є еле...

Електронний квиток, який більшість українських суб'єктів авіабізнесу продають пасажирам, не є електронним документом, оскільки згідно з законом «Про електронні документи й електронний документообіг» оригіналом електронного документу вважається екземпляр з обов'язковими реквізитами й електронним цифровим підписом (ЕЦП) автора.

Про це в статті для «Дзеркала тижня» заявив президент компанії «Кий Авіа» Володимир Шпак.

«Хто ж — авіакомпанія, агент, власник АСБ чи хтось іще — ставить свій електронний підпис (відповідно до Закону України «Про електронний цифровий підпис» №853-IV від 22.15.03 р.)? І хто з них є автором документа? А якщо немає ЕЦП, то неможливо перевірити цілісність електронного документа, як це передбачено ст. 12 закону №851-IV», — пояснює він.

За словами експерта, для того, щоб зняти подібні суперечності, необхідна система електронного документообігу, в якій електронні квитки формуються як електронний документ відповідно до всіх вимог законодавчих актів, з можливістю перевірки достовірності та цілісності таких документів. Також така система може захистити від можливих зловживань з фінансовими документами, пояснює він.

Крім того, Шпак зазначає, що через невирішені проблеми, в основному нормативно-правового характеру, виникають складнощі під час підтвердження витрат з придбання електронного квитка, оскільки електронний квиток не входить до переліку розрахункових або платіжних документів.

«У разі створення первинних документів на машинних носіях (за текстом оригіналу) підприємство зобов’язане за свій рахунок виготовити їхні копії на паперових носіях, що й може використовуватися в бухгалтерському обліку. Оплату позначають на підставі платіжних документів (касовий чек, квитанція до прибуткового касового ордера, банківські платіжні документи тощо). Отже, легше і простіше виписувати електронні квитки на бланках суворої звітності. А де ж тоді прогрес?», — відзначив Шпак.

Докладніше читайте в статті Володимира Шпака «Електронний квиток — уперед, до паперового» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі