Експерт: Україна має відійти від практики безкінечного викачування грошей з інвесторів - Економіка - dt.ua

Експерт: Україна має відійти від практики безкінечного викачування грошей з інвесторів

17 квітня, 2009, 19:42 Роздрукувати Випуск №14, 20 квітня-28 квітня

Україна має відійти від практики безкінечного викачування грошей з інвесторів і змінити ставлення до бізнесу і суспільних інтересів, вважає заступник голови Комітету підприємців Львівщини Андрій Гринчук.

Україна має відійти від практики безкінечного викачування грошей з інвесторів і змінити ставлення до бізнесу і суспільних інтересів, вважає заступник голови Комітету підприємців Львівщини Андрій Гринчук.

«На кожного інвестора дивляться не як на потенційного платника податків, роботодавця, а як на потенційну дійну корову, яку можна видоїти зараз, а далі хоч трава не рости. Взяти гроші за відвід земельної ділянки, за входження на ринок, видоїти з нього все, а потім хотіти від нього якихось високих заробітних плат. Логіки тут жодної», — відзначає він у коментарі для «Дзеркалі тижня».

За словами Гринчука, має бути конкуренція територіальних громад у залученні інвестицій, коли інвестор матиме вибір, у яку територію йому інвестувати. Відповідно, кожна територіальна громада була б зацікавлена у спрощенні дозвільних процедур і відкритості відносин власності на землю.

«І територіальні громади, які забезпечать кращий рівень, отримуватимуть інвестиції, виграватимуть у податках, зарплатах тощо», — підкреслює він.

Гринчук констатує, що в цілому вітчизняні підприємці сьогодні опинилися у вкай важкому становищі і шукають будь-які можливості для виживання.

«Якщо лікарі Німеччини вважають, що у них низька заробітна плата, вони виходять на мітинг, демонстрацію. Українці знаходять для себе інші шляхи. Лікарі, вчителі, працівники торгівлі, інших професій знайшли доступні для себе, очевидно — не злочинні, способи вижити. Лікарі беруть гроші за операцію, вчителі — за репетиторство, підприємці уникають деяких речей, котрі не є протизаконними. Кожен зреагував на неефективність державної машини», — наголосив він.

Гринчук переконаний, що чергова механічна перестановка управлінців і перерозподіл повноважень владних структур ситуацію не виправить, якщо не зміниться ставлення до бізнесу.

«Коли держава закручує «гайки», мотивуючи це антикризовими заходами, бізнес іде у тінь», — констатує він.

У свою чергу директор приватної фірми Олег Мельник відзначає, що для того щоб бізнес вижив потрібно зменшити на певний час податковий тиск.

«Виробничі підприємства сьогодні зробили практично все, аби мінімізувати
витрати. Ще трохи — і виробництва доведеться закривати. Гадаю, держава не повинна цього допустити, адже на вулиці опиняться десятки тисяч робітників», — констатує він.

Докладніше читайте у статті Василя Худицького «Нам би день простояти та ніч протриматися...» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво