Експерт: Озвучена урядом річна інфляція може бути досягнута вже у травні

Поділитися
Обіцяні урядом «річні ліміти» по інфляції, швидше за все, будуть досягнуті й перевищені вже у травні-червні, якщо щомісячні темпи приросту індексу споживчих цін істотно не знизяться...

Обіцяні урядом «річні ліміти» по інфляції, швидше за все, будуть досягнуті й перевищені вже у травні-червні, якщо щомісячні темпи приросту індексу споживчих цін істотно не знизяться. Таку думку в статті для «Дзеркала тижня» висловив доктор економічних наук Андрій Ревенко.

«І буде добре, якщо річна інфляція вкладеться в 16,4% приросту, визначені для України Світовим банком. За квартал споживчі ціни збільшилися за всіма 12 класифікаційним групами товарів і послуг», — підкреслив він.

За словами експерта, за перші три місяці цього року індекс споживчих цін (ІПЦ) виріс на 5,9%.

Так, у першому кварталі найбільше зросли ціни в охороні здоров’я — на 19,1%, зокрема на фармацевтичну продукцію — на 28,8%.

Ціни на продукти харчування, на які припадає 53,1% споживчих витрат інфляційного кошику, за підсумками перших трьох місяців зросли на 6,1%. Найбільше подорожчало вершкове масло — на 16,7%, безалкогольні напої — на 14,8%. Зокрема, за три місяці ціни на каву в зернах зросли на 17,6%, розчинну каву — на 10,5%, чай — на 27,8%. Цукор за цей період подорожчав на 14,4%.

На 13,6% подорожчали рибопродукти, на 5,2% — м’ясопродукти, на 4,6% — хлібопродукти.

«Однак на окремі продукти за квартал ціни знизилися. Серед них слід зазначити істотне зменшення цін на яйця — на 23,7%. Таке зниження виходить за межі звичайного падіння цін на них у лютому—березні після звичного зростання у передноворічний період і перед Великодніми святами», — відзначив експерт.

Крім того, за його словами, відбулося також деяке зниження цін на лук, буряк і моркву.

При цьому по цінам на нехарчові товари експерт наводить наступну динаміку: панчохи жіночі і постільна білизна подорожчали на 10,6%, електролампи — 13,5%, синтетичні миючі засоби — 22,0%, мило господарське — 11,6%, туалетне — 16,1%, шампунь — 17,3%, зубна паста — 14,9%, парфюмерія — 14,3%, газети — 17,7%, журнали — 10,6%, послуги нотаріусів — 12,1%, бензин — 19,2%, легкові автомобілі — 15,4%.

Докладніше читайте у статті Андрія Ревенко «Інфляція: підсумки першого кварталу і проблеми методології» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі