Експерт: Головне питання по міністерству доходів і зборів - мета його створення

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Якщо нове міністерство доходів і зборів створюється для нарощування дохідної бази бюджету, з метою стимулювання ділової активності та економічного зростання в країні, то це може бути цікаво. Якщо ж за цією вивіскою будуть створюватися і застосовуватися інші інструменти, тоді результат розчарує, упевнений експерт.

Створення міністерства доходів і зборів - це не українське ноу-хау, і така практика в світі вже існує. Однак підприємцям і суспільству в цілому ще належить переконатися, що це не збільшить фіскальний тиск на бізнес, а самі процеси стануть більш прозорими. Таку думку в інтерв'ю DT.UA висловив Василь Роговий, екс-віце-прем'єр-міністр України, радник голови правління «Дочірнього банку Ощадбанку Росії».

За словами експерта, якщо мета створення МДС полягає в тому, щоб підвищити ефективність роботи фіскальної системи (без збільшення тиску на бізнес), зробити більш прозорими, доступними і зрозумілими процедури податкових зборів, для того, щоб вони концентрувалися в одному місці і створювали зручність, простоту і упевненість для бізнесу - його творцям «будуть аплодувати».
«Якщо нове міністерство створюється для нарощування дохідної бази бюджету, з метою стимулювання ділової активності та економічного зростання в країні, то це може бути цікаво. Якщо ж за цією вивіскою будуть створюватися і застосовуватися інші інструменти, тоді результат буде розчаровує», - упевнений Роговий.
На його думку, дуже важливим у цьому зв'язку стає питання чіткого перерозподілу і координації функцій нового міністерства, причому не тільки з Мінфіном, але і з іншими міністерствами і відомствами.
При чіткій регламентації процесів і забезпеченні належної виконавчої дисципліни ми дійсно можемо отримати цілий ряд переваг в реалізації тієї політики, під яку створюється новий орган. Але знову ж ключове питання - під яку саме політику і цілі створюється нове міністерство?
«Якщо функції будуть перерозподілені з метою вирішення фіскальних та інших нагальних проблем економіки, ми можемо отримати відмінний кумулятивний ефект. Якщо не буде чіткості у виробленні політики, її, з одного боку, розмежування, з іншого - чіткої координації, тоді ми будемо пожинати прямо протилежні плоди», - резюмує експерт. !zn
Читайте також:
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі