Експерт: Головне — не допустити продажу росіянам української депозитарної системи

Поділитися
Український фондовий ринок у найближчому майбутньому може втратити свою незалежність, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» голова наглядової ради групи компаній «ТЕКТ» Вадим Гриб.

Український фондовий ринок у найближчому майбутньому може втратити свою незалежність, заявив в інтерв'ю «Дзеркалу тижня» голова наглядової ради групи компаній «ТЕКТ» Вадим Гриб.

Експерт пояснив, що згідно з підписаним Володимиром Путіном документом «Стратегія розвитку фінансового ринку Росії на період до 2020 року» передбачається створення в Москві міжнародного фінансового центру на базі консолідації російської біржової і розрахункової інфраструктур, а це означає, що протягом найближчих десяти років в Росії буде не тільки центральний депозитарій, але й центральна біржа.

«Об’єднання РТС (Російська Торгова Система — ред.) і ММВБ (Московська міжбанківська валютна біржа — ред.) неминуче призведе до необхідності об’єднання Української біржі і ПФТС (Перша Фондова Торгова Система — ред.). Що раніше це станеться, то гірше це буде для українського фондового ринку», — відзначив він.

Нагадаємо, що в грудні 2009 року було ухвалено рішення про продаж контрольного пакету акцій біржі ПФТС російському фондовому майданчику ММВБ.

За словами Гриба, сьогодні у всьому світі йде активна консолідація торгової і розрахункової інфраструктур. Зокрема, в країнах Прибалтики і біржі, і депозитарії належать американськый NASDAQ, а біржі в Будапешті, Празі і Любляні контролює Віденська біржа.

«Глобалізація вже торкнулася і нас, але, що сумно, Україна, з одного боку, поки що не може продемонструвати потенціалу самостійного розвитку, а з іншого — не цікава нікому, крім Росії. Ми дуже хочемо в Європу, але наша економіка і наш фондовий ринок не становлять для Європи особливого інтересу», — пояснив експерт.

В той же час він переконаний, що, не зважаючи на серйозну конкуренцію з боку Росії і Польщі, потенціал самостійного розвитку у фінансового ринку України є, але для його реалізації потрібно чітко сформулювати стратегію його розвитку.

«Головне — не допустити продажу росіянам депозитарної системи. Якщо це відбудеться, то стратегії розвитку нашого ринку писатимуть у Москві, а не в Києві», — підкреслив він.

Докладніше читайте в статті Олександра Лєсовіна «Якісний розвиток фондового ринку неможливий без стратегії» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі