Експерт: ЄС не займатиметься проблемами «Нафтогазу» з оплатою за імпортований газ

Поділитися
У найближчому майбутньому ні Брюссель, ні уряди країн-членів Європейського союзу не займатимуться проблемами з оплатою за імпортований газ, яких зазнає НАК «Нафтогаз України»...

У найближчому майбутньому ні Брюссель, ні уряди країн-членів Європейського союзу не займатимуться проблемами з оплатою за імпортований газ, яких зазнає НАК «Нафтогаз України». Таку думку в статті для «Дзеркала тижня» висловив старший науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень і видавець публікації «Газові ринки Росії і СНД та їхній вплив на Європу» Саймон Пірані.

За його словами, однією з причин, через якій Європа допомагатиме Україні менше, ніж могла б, є власні суперечності ЄС, що виразно проявилися у січні під час російсько-українського газового конфлікту.

«З одного боку, європейські компанії, пов’язані з Росією, намагаються зменшити свою залежність від України як транзитера. З іншої — офіційний Брюссель, котрий розглядає газові питання крізь політичну призму, сподівається взагалі позбавитися від залежності від Росії як постачальника. І одні, і інші принципово розглядають Україну в контексті «проблеми надійних постачань», — констатує він.

Експерт переконаний, що незважаючи на обнадійливі заяви, що прозвучали 23 березня в Брюсселі на інвестиційній конференції з модернізації української ГТС, насправді європейські структури «не хочуть безоглядно звалювати на себе вантаж українських проблем». Реальна політика Європи, на його думку, в першу чергу направлена на запобігання перебоям у газопостачанні та на пом’якшення їхніх наслідків.

«Протягом останніх двох місяців, коли «Нафтогазу» насилу вдавалося розплачуватися за поставки російського газу, Київ і Брюссель продовжували переговори про позики. Звичайно, якщо на фінансові організації гарненько натиснути, вони, можливо, і розщедряться цього року, але вони рішуче налаштовані не давати Україні ніяких довгострокових позик до тих пір, поки не почнуться реформи», — наголошує Саймон Пірані.

Водночас він відзначає, що Європа могла б допомогти Україні у вирішенні завдань з енергозбереження, і таким чином Україна могла б зменшити свою залежність від російського газу і запобігти новим «газовим війнам».

«Європа може зіграти певну роль в реформуванні газового сектора України, але зовсім не ту, про яку говорять деякі політики. У довгостроковій перспективі європейські технології і ноу-хау можуть допомогти Україні зменшити споживання газу (що є головним пріоритетом) і налагодити ринкові механізми», — вважає експерт.

Докладніше читайте у статті Саймона Пірані «Україні необхідна довгострокова співпраця з ЄС, а не разовий кредит» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі