Експерт: Для об'єднання проектів Nabucco і «Південний потік» необхідно подолати противагу РФ - Економіка - dt.ua

Експерт: Для об'єднання проектів Nabucco і «Південний потік» необхідно подолати противагу РФ

18 січня, 2011, 10:06 Роздрукувати

Для об'єднання проектів Nabucco і «Південний потік» необхідно подолати противагу Російської Федерації. Таку думку в коментарі для DT.UA висловила головний редактор журналу «Нафта і газ» Світлана Мізіна.

«Південний коридор» є одним із пріоритетних для Євросоюзу енергетичних проектів, який покликаний диверсифікувати маршрути і джерела енергопостачань і тим самим збільшити енергетичну безпеку ЄС. До проектів «Південного коридору» належать: газопровід Nabucco, Трансадріатичний газопровід (TAP), «Білий потік», ITGI (газопровід Туреччина-Греція-Італія).

«Сьогодні країни Євросоюзу забезпечують газом два головних гравця газового ринку - це Росія і Алжир, якщо не рахувати Норвегію (її енегопріорітет - нафта). Саме з цієї причини ЄС активно лобіює будівництво нових газопроводів з Каспійського регіону до Європи. Європі необхідно якомога швидше почати будувати нові газопроводи в регіоні, щоб за 10-15 років побудувати кілька гілок і вивести їх все на повну пропускну здатність», - відзначає експерт.

Окрім того, за її словами, Азербайджан перетворюється на великого постачальника газу на світові ринки. Експорт туркменського газу щодо Транскаспійського газопроводу перетворить Азербайджан ще й на велику транзитну країну, дасть можливість отримувати дохід і від транспортування газу третіх сторін.

«Південний коридор», одним з основних проектів якого є газопровід Nabucco, дозволить постачати каспійський газ до Європи. А Транскаспійський газопровід може бути фактично підключений до Nabucco чи іншого газопроводу, який буде побудований в рамках «Південного коридору». Візит глави Єврокомісії Жозе-Мануеля Баррозу до Азербайджану і Туркменістану минулого тижня продемонстрував абсолютне бажання Європи прискорити процеси диверсифікації постачань.

«Враховуючи заяви і рішення ЄС, Азербайджану і Туркменістану, російській стороні ще раз доведеться проаналізувати своє рішення з приводу будівництва трубопроводу «Південний потік». Але тут треба і розуміти, що Росія - серйозний гравець і свої позиції та інтереси буде відстоювати або ж сідати за стіл переговорів з кожною із цих сторін», - підкреслила С.Мізіна.

На її думку, «питання об'єднання двох трубопроводів цілком може бути доцільним, але тут все буде залежати як від російської сторони, так і інтересів та бажання кожної сторони-учасниці. А саме це все може бути вкрай складно».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >