Експерт вважає "вироком Коболєву" результат діяльності "Укрнафти"

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерт вважає "вироком Коболєву" результат діяльності "Укрнафти" Компанія могла б повністю уникнути боргів перед бюджетом © Севгіль Мусаєва-Боровик / Facebook
Звітність компанії свідчить: "Укрнафта" - банкрут.

Аудована звітність, яку так чекав "білий комірець" Андрій Коболєв, звучить як вирок насамперед йому як голові наглядової ради "Укрнафти" на протязі всього 2015 року, пише в статті DT.UA експерт нафтового ринку Сергій Куюн, аналізуючи опублікований документ.

Він звертає увагу на те, що первинна дебіторська заборгованість на 31 грудня 2015 року склала 18,435 млрд грн. Половину, схоже, вже списали: чиста дебіторська заборгованість на зазначену дату - 9,475 млрд грн. При цьому необхідно зазначити, що 77,4% дебіторки вже прострочено (ймовірно, не буде повернуто ніколи).

Куюн також нагадує, що збиток "Укрнафти" склав 5,4 млрд грн. Борг перед бюджетом - 10,6 млрд грн (зростання за рік на 7,8 млрд).

"Хто винен? Що не кажіть, а в 2015 році був бенефіс "Привату": через лояльний менеджмент компанії було виведено 14,7 млрд грн. Але дніпропетровський олігарх сам би не впорався, тому допоміг мажоритарний акціонер. Прем'єр-міністр Арсеній Яценюк і перебуває у його прямому підпорядкуванні глава "Нафтогазу України" Андрій Коболєв навмисне чи ні, але не вжили необхідних заходів, щоб перешкодити грабунку "Укрнафти". При цьому вони мали для виконання цього завдання всі важелі", - пише Куюн.

Починаючи з 26 травня 2015 р., коли набув чинності спеціально прийнятий Верховною Радою оновлений Закон "Про акціонерні товариства", вони могли усунути менеджмент "Укрнафти" на чолі з Пітером Ван Гекко, призначити виконуючого обов'язки та перекрити можливості для виведення коштів з компанії.

Саме в травні-вересні "Приват" вивів з "Укрнафти" основну частину коштів - близько 12 млрд грн. Це означає, що боргів перед бюджетом можна було б повністю уникнути. Швидше за все, оперативна робота з травня з боржниками і перекриття численних схем, через які витікали гроші з "Укрнафти", дозволила б уникнути і 5,4 млрд грн збитку, в результаті чого знову завдано шкоди державі як акціонеру - адже з збитків дивідендів не буває, зазначає він.

Нагадаємо, наглядова рада "Укрнафти" доручила керівництву компанії надати повну інформацію та письмові пояснення щодо операцій з продажу сирої нафти і проведення попередніх оплат за нафтопродукти в 2015 році, за якими аудитор не зміг отримати достатніх і прийнятнихаудиторських доказів.

Читайте повний текст статті Сергія Куюна "Беняфіс" в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі