Спеціальні податкові режими є найефективнішим інструментом компромісної детінізації – експерт - Економіка - dt.ua

Експерт вказує на найбільш ефективний інструмент підтримки мікробізнесу

19 січня, 14:56 Роздрукувати

Спеціальні податкові режими дозволяють мікробізнесу користуватися перевагами легального статусу, сплачуючи помірні податки.

Спеціальні податкові режими найчастіше є найбільш ефективним інструментом розвитку мікробізнесу

Спеціальні податкові режими зазвичай є найбільш ефективним інструментом компромісної детінізації для мікробізнесу, пише у своїй статті для DT.UA старший економіст CASE Україна, член Несторівської групи Володимир Дубровський.

"Більшість країн світу намагаються підтримувати розвиток мікробізнесу, використовуючи для цього різні інструменти... При цьому податкові режими є в багатьох випадках найефективіншим інструментом, особливо коли йдеться про компромісну детінізацію", - зазначає автор.

Серед переваг спеціальних податкових режимів:

- не вимагають бюджетних вкладень (навпаки, за рахунок компромісної детінізації можуть навіть збільшувати доходи);

- спрощують адміністрування як для платників, так і для державних органів, економлять ресурси;

- не потребують додаткових організаційних зусиль (розгортання мережі навчальних закладів або мікрокредитних установ);

- не створюють додаткових корупційних вразливостей, навпаки, зменшують їх шляхом детінізації і спрощення адміністрування.

Такі режими дозволяють мікробізнесу користуватися багатьма перевагами легального статусу, сплачуючи при цьому помірні податки.

"Що ширшими є такі переваги (правовий захист, доступ до програм допомоги, інших ресурсів), то більшим може бути й податок, - правильний баланс визначається напрямком міграції "у тінь" чи "з тіні", - пише Дубровський.

Що сильнішою інституційно є та чи інша держава, то більший податок вона може собі дозволити встановлювати для мікробізнесу. Але у будь-якому разі він не може перевищувати або навіть досягати рівня загальної системи, інакше компромісна детінізація не спрацює, наголошує експерт.

Читайте також: Експерт називає способи реформування "спрощенки"

Докладніше про вдосконалення спрощеної системи оподаткування в Україні читайте у матеріалі Володимира Дубровського "Спрощенка: не знищувати, але вдосконалити" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
  • Евгений Буравлев Евгений Буравлев 19 січня, 16:10 Складається враження, що нинішня влада не до кінця уявляє проблеми України в економічній сфері і, особливо, щодо розвитку малого бізнесу. "Спеціальний податковий режим" надзвичайно важливий, але він виконує лише функцію позитивного клімату для розвитку малого бізнесу. А окрім клімату для потужних сходів і проростання, потрібно обробити грунт та засівати майбутній врожай. Не оброблені і не засіяні грунти, при сприятливому кліматі, можуть дати лише потужний "врожай" бур"янів. А саме оранку та посіви влада передбачає проігнорувати. А шкода, адже, що посієш то і пожнеш! згоден 0 не згоден 0 Відповісти Цитувати ДякуємоПоскаржитись
Випуск №1281, 8 лютого-14 лютого Архів номерів | Зміст номеру < >